Skip to content Skip to footer

Nestlé Türkiye’den yeni global atama

 Nestlé Türkiye Sütlü İçecekler İş Birimi Müdürü Makbule Can Kebapcı,

Sütlü İçecekler Stratejik İş Birimi’nin NESQUIK Global Marka Müdürü olarak İsviçre’ye atandı. Yaklaşık 5 yıldır Nestlé’de görev yapan Kebapcı, büyümeye ve insana olan tutkusunu ve tecrübesini globale taşıyor.

Nestlé Türkiye çatısı altında 5 yıllık tecrübesi ile Nestlé Türkiye Sütlü İçecekler İş Birimi Müdürlüğü görevini yürüten Makbule Can Kebapcı, kariyerine Nestlé Genel Merkezde Sütlü İçecekler İş Birimi NESQUIK Global Marka Müdürü olarak devam edecek. Nestlé Türkiye’nin ilham veren genç kadın liderleri arasında yer alan Kebapcı, mayıs ayı itibarı ile NESQUIK markasının küresel sorumluluğuyla, iş biriminin büyümesine katkı sağlayacak. Marka pazarlama ve iletişim stratejilerinin belirlenmesi ve süreçlerinin yönetiminden sorumlu olacak Kebapcı, inovasyon ve renovasyon planlarının liderliğini de yürütecek.

Nestlé’deki kariyerine Sütlü İçecekler İş Biriminde başlayarak ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılara imza atan Makbule Can Kebapcı yeni görevi hakkında; “2018 yılından bu yana Nestlé Sütlü İçecekler İş Biriminin bir parçasıyım. Nestlé’nin gençlere ve kadınlara sunduğu olanaklar ile 5 yıl kadar sınırlı bir sürede Nestlé Türkiye’de ve EMENA Bölgesi’nde çeşitli rollerde tecrübe edinme fırsatı yakaladım. Son bir yıldır da Türkiye’de harika bir ekiple heyecan verici işlere imza attık. Büyümeye ve insana olan tutkumla İsviçre’deki yeni görevimi de aynı heyecan, enerji ve sorumluluk ile sürdüreceğim. Bugüne kadar beni destekleyen tüm Nestlé Türkiye Ailesi’ne ve ekibime teşekkür ederim” dedi.