Skip to content Skip to footer

Nivogo dördüncü döngüsel mağazasıyla güçlü büyümesini sürdürüyor

Türkiye’nin öncü döngüsel ekonomi girişimi Nivogo, döngüsel alışverişe olan talebin artmasıyla birlikte büyüme sürecini hızlandırdı. Bu doğrultuda mağaza yatırımlarına devam eden Nivogo, dördüncü döngüsel mağazasını İstanbul Neomarin AVM’de hayata geçirdi. Şu ana kadarki Türkiye’nin en büyük döngüsel mağaza olma özelliği taşıyan Nivogo Neomarin’de dünyaca ünlü markaların yenilenmiş ürünleri yer alıyor. 170 metrekarelik alana sahip mağazada toplam 4 ana kategoride ürün satışa sunuluyor.

Türkiye’nin öncü döngüsel ekonomi girişimi Nivogo, daha iyi bir dünya için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda yatırımlarına devam eden Nivogo, kullanıcıların döngüsel alışverişe olan ilgisi sonucu hızlı bir büyüme sürecine girdi ve dördüncü döngüsel mağazasının açılışını İstanbul Neomarin AVM’de gerçekleştirdi. Bireysel kullanıcılardan ve marka partnerlerinden teslim alınarak Türkiye’nin ilk ve en büyük Yenileme Merkezinde yenilenen ürünler, Nivogo’nun şu ana kadar ki en büyük döngüsel mağazası Neomarin’de kullanıcılarla buluşuyor. 170 metrekarelik alana sahip mağazada üst giyim, dış giyim, ayakkabı ve aksesuar olmak üzere toplam 4 ana kategoride ürün raflarda yerini alıyor.

“Nivogo Neomarin şu ana kadarki en büyük döngüsel mağazamız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nivogo CEO’su Arnas Akbaş, “Nivogo olarak, daha iyi bir dünyanın inşası için değişimin öncüsü olma misyonuyla hareket ediyoruz. Ana hedeflerimizden biri, döngüsel alışveriş deneyimini kullanıcılarımız için daha erişilebilir hale getirmek. Bu anlayış çerçevesinde döngüsel ekosistemi genişleterek hızlı şekilde büyümemizi sürdürüyor, mağaza sayımızı artırıyoruz. Nivogo’nun öncülüğünde, kullanıcıların döngüsel alışverişe olan ilgisinin ve bu alandaki farkındalığın gün geçtikçe artması, büyümemizdeki en önemli unsur oldu. Neomarin’de açılışını gerçekleştirdiğimiz dördüncü mağazamız, Türkiye’nin en büyük döngüsel mağazası olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Döngüsel alışveriş bilinci taşıyan kullanıcılar, sevilen markaların yenilenmiş ürünlerini tercih ederek bu hareketin bir parçası olabilirler. Çevresel sürdürülebilirliğe katkı sunmak isteyen tüm kullanıcıları Neomarin mağazamıza bekliyoruz” diye konuştu.

2022’de 9,5 milyon kg karbon emisyonu engellendi

Nivogo, 2022 yılında toplam 1 milyon ürünü yenileyerek döngüsel ekonomiye kazandırdı. Yenilenen 1 milyon ürün ile 7 milyar litrenin üzerinde su tasarrufu sağlandı ve 9,5 milyon kg karbon emisyonunun önüne geçildi.  Bu rakamların Nivogo’nun büyüme stratejilerine bağlı olarak artması planlanıyor.

Türkiye’nin ilk döngüsel mağazasını geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Akasya AVM’de açan Nivogo’nun diğer mağazaları Maltepe Park AVM ve Kale Center AVM’de bulunuyor.