Skip to content Skip to footer

NTS Danışmanlık Yelken Takımı, bu yıl 11’incisi düzenlenen TAYK-Eker Olympos Regatta Yelken Yarışının Moda – Tirilye etabının IRC III Sınıfı lideri oldu.

İstanbul ve Bursa arasında yapılan ve Marmara Denizi’ni uçtan uca kat eden 26 teknenin katılımıyla  gerçekleşen 18 Ağustos’tan 20 Ağustos’a kadar üç gün süren yelken sezonunun heyecanlı yarışlarından  11. TAYK-Eker Olympos Regatta tamamlandı.

NTS Danismanlik Yelken Takimi Eker Olympos Regatta Trilye Yarisi 08 2023 02

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) tarafından Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliğinde düzenlenen 11. TAYK – Eker Olympos Regatta, Moda Deniz Kulübü önünden 18 Ağustos Cuma akşamı saat 18.30’da verilen startla başladı, tekneler gece boyunca Marmara Denizini geçerek Tirilye’de finiş yaptı. TAYK-Eker Olympos Regatta, 19 Ağustos Cumartesi günü coğrafi güzellikleriyle Bursa’nın incisi olarak nitelendirilen Tirilye’deki Koy Yarışları ile devam etti ve  20 Ağustos Pazar günü Tirilye’den start verilerek yarış, Moda’da son buldu.

Marmara’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin izinde zorlu yelken mücadelesi nefes kesti. Yelkencilerin, değişen deniz ve hava koşullarıyla mücadele ettiği yarış, onlarca teknenin ve yüzlerce yelkencinin katılımıyla gerçekleşti. Yelken kulüplerinin yanı sıra farklı sektörlerden katılan saygın markaların takımları da yer aldı. Güçlü rüzgârlar nedeniyle oldukça zorlu geçen organizasyonun ilk etabı, Moda’dan başlayarak Marmara Denizi’nin diğer bir ucu olan Mudanya’daki Tirilye Limanı önlerinde tamamlandı. Hava şartları sebebiyle Mudanya‘dan denize açılan yelkencilerin, kategori lideri olmak için ortaya koyduğu kıyasıya mücadele nefesleri kesti. Teknik bilgiyle fiziksel eforun harmanlandığı, zorluk derecesi çok yüksek bir yarış olan Tirilye Koy İçi Etabı, tüm katılımcılara büyük bir deneyim yaşattı. Bu heyecan verici yarışta NTS Danışmanlık Yelken Takımı, TAYK-Eker Olympos Regatta Yelken Yarışının Moda – Trilye etabının IRC III Sınıfı lideri oldu.

11.TAYK-Eker Olympos Regatta yarışında dereceye giren takımlara ödülleri, 23 Ağustos Çarşamba akşamı Moda Deniz Kulübünde düzenlenen törenle verildi.

NTS Danışmanlık Yelken Takımı, bu yıl 11'incisi düzenlenen TAYK-Eker Olympos Regatta Yelken Yarışının Moda – Tirilye etabının IRC III Sınıfı lideri oldu. - Perakende.org