Skip to content Skip to footer

OBASE iş ortaklıkları ile modern veri platformlarına geçiş hızlanıyor

Veriden değer yaratmaya dayalı çözümlere odaklı yazılım ve teknoloji geliştirme şirketi olan OBASE, veri analitiği alanındaki çalışmalarını 12 Aralık’ta gerçekleşen ‘Unleashing Intelligence with BI & Data Cloud Summit” etkinliğinde paylaştı. OBASE’in MicroStrategy ve Snowflake iş ortaklığıyla pazara sunduğu tekrarlanabilir ve hızlandırıcı çözümler, işletmelerin bulut üzerinden modern veri platformlarını kullanarak karar almalarını hızlandıran süreçleri kısa sürede hayata geçirme olanağı tanıyor.

Türkiye’nin öncü teknoloji geliştirme ve yazılım şirketi OBASE, bulut tabanlı iş zekâsı çözümlerini, iş ortakları MicroStrategy ve Snowflake’in katıldığı bir etkinlikle ayrıntılı olarak anlattı. 12 Aralık’ta İstanbul Shangri-La Bosphorus’ta gerçekleşen Unleashing Intelligence with BI & Data Cloud Summit’de, perakende sektöründe iş süreçlerinin yeniden tanımlanmasını sağlayacak iş zekâsı çözümleri mercek altına alındı.

Verimliliğe giden yolda güçlü bir iş ortaklığı

Etkinliğin açılışında söz alan OBASE Genel Müdürü Dr. Bülent Dal ve MicroStrategy Ülke Müdürü Gürkan Ürgen, iki firmanın 25 yıla varan ortak çalışmalarını ve yaratılan sinerjiyi paylaştı. OBASE Genel Müdürü Dr. Bülent Dal, “İş Analitiği’ alanında dünyanın en iyi platformu ve yazılım teknolojisine sahip olduğu kabul edilen MicroStrategy’nin çözüm ortağı ve Türkiye temsilcisi olarak uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. OBASE’in uzmanlık alanlarını MicroStrategy iş ortaklığı ile birleştirerek iş analitiği alanında tüm iş süreçlerinin verimliliğini artıracak ortak çözümler oluşturuyoruz” dedi. MicroStrategy Ülke Müdürü Gürkan Ürgen de OBASE iş ortaklığının Türkiye’deki çalışmalara büyük bir ivme kattığını ve ortaya konan çözümlerin küresel olarak en iyi örnekler arasında yer aldığını ifade etti. Gürkan Ürgen, “OBASE, MicroStrategy’nin Türkiye başarısında çok önemli bir rol oynadı. Türkiye’de OBASE ile 25 yılı aşkın ortaklığımız, yıllardır süregelen sadık müşteri profilimizi muhafaza etmek, güçlendirmek ve büyütmek, bundan sonra da önceliğimiz olacak” dedi.

MicroStrategy ONE Platformuyla işin geleceği şekilleniyor

MicroStrategy ve OBASE tarafından birlikte sunulan “Accelerate AI with BI for the Next Generation of Intelligence” oturumunda ise, MicroStrategy ONE Platformunun vizyonu paylaşıldı. Gürkan Ürgen, “MicroStrategy olarak, yapay zeka (AI) ve iş zekası (BI) alanlarında yaptığımız çalışmalarla birlikte, işin geleceğini yeniden tasarlıyoruz. Müşterilerimize değerli, ölçeklenebilir ve anlamlı zeka sağlama vizyonuyla hareket ediyoruz. İnovasyon ve veri odaklı çözümlerimizle, iş süreçlerini optimize etmek, daha bilinçli kararlar almak ve rekabet avantajı elde etmek isteyen şirketlere güçlü bir destek sunuyoruz. Yenilikçi yaklaşımımızla sektörde liderlik etmeye devam ederken, müşterilerimizin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

Snowflake ile kusursuz entegrasyon

Snowflake Kıdemli Çözüm Mühendisi Mustafa Aydoğdu tarafından sunulan “Journey in the Modern Data Platform with Snowflake” başlıklı oturumda; OBASE iş birliğinin çıktılarına da değinerek, “Snowflake, performans, esneklik ve neredeyse sonsuz ölçeklenebilirlik ile veri yükleme, entegrasyon, analiz ve güvenli paylaşımı mümkün kılar. Veri ambarı, veri mühendisliği, veri bilimi ve uygulama geliştirme gibi alanlarda lider markaların tercihi olan Snowflake, işletmelere verilerini güvenli bir şekilde paylaşma ve analiz etme imkanı sağlayarak modern veri yönetimi alanında çığır açıyor” ifadelerini kullandı.

OBASE PLATFORM tüm paydaşların birlikte çalışma modeli

OBASE, etkinlikte yeni dijital iş modeli OBASE PLATFORM’u duyurdu. İşletmeler için değer zinciri oluşturmak üzere, MicroStrategy ve Snowflake gibi modern veri analitiği çözümleri ile birlikte çalışmanın verimliliğine değindi.

OBASE PLATFORM’un tüm iş süreçlerini tek bir platforma taşıyarak, tüm paydaşların birlikte planladığı, karar aldığı dijital bir yapı oluşturduğunu ifade eden OBASE BI Grup Genel Müdür Yardımcısı Onursal Eşin, “Tedarik zinciri iş süreçlerinde üretici, tedarikçi, lojistikçi, perakendeci ve tüketicinin birlikte planladığı, hızlı ve doğru karar aldığı, sonuçta birlikte kazandığı iş modeli OBASE PLATFORM; hızlı, uygun maliyetli bilgi entegrasyonu ve güvenilir rapor erişimi sunuyor. OBASE PLATFORM, zenginleştirilmiş sektör ana verisi, konsolide hazır dashboardlar, güçlü raporlar, yapay zeka ve bulut teknolojisi özellikleriyle, paydaşlarını dijitalleşen iş süreçleriyle daha verimli, hızlı ve rekabetçi hale getirmeyi hedefliyor” dedi.