Skip to content Skip to footer

Obase ve CarrefourSA verimli e-ticaret deneyimini anlatacak

Türkiye’nin öncü teknoloji geliştirme ve yazılım şirketi OBASE, Zincir Mağazalar Derneği tarafından düzenlenen 10. Perakende Teknolojileri Konferansı’nda “E-ticareti Güçlendiren Çözüm: Quickpick” oturumu ile yerini alacak. OBASE’e bu oturumda   e-ticarette verimli sipariş toplama çözümü Quickpick’in en başarılı uygulayıcılarından biri olan CarrefourSA eşlik edecek.

Yazılım ve Teknoloji Geliştirme Şirketi OBASE, 17 Ekim 2023’te Hilton İstanbul Maslak Otel’de Zincir Mağazalar Derneği (ZMD) tarafından düzenlenen 10. Perakende Teknolojileri Konferansı’nda, CarrefourSA ile “E-ticareti Güçlendiren Çözüm: Quickpick” oturumunda bir araya gelecek. OBASE’in 2018 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Ödülü’ne layık görülen Quickpick çözümünün e-ticarette yarattığı katkı ve CarrefourSA’da ki uygulama sonuçları konferans katılımcılarıyla yüzyüze ve online olarak paylaşılacak.

CarrefourSA E-Ticaret Teknoloji Müdürü Canan Beşel Yeşil ve OBASE Ürün Yöneticisi Hazal Çelebi’nin birlikte yönetecekleri oturumda Quickpick çözümü tüm yönleriyle masaya yatırılacak.

Sipariş toplama sürelerinde yüzde 45’lik iyileştirme

OBASE’in e-ticarette verimli sipariş toplama çözümü Quickpick, CarrefourSA’nın pandemi döneminde artan siparişlerine ve gündeme gelen farklı ihtiyaçlarına yanıt verirken süreçlerin performansını da gözle görünür biçimde artırdı. OBASE Quickpick çözümünün CarrefourSA’da uygulanması ile sipariş toplama sürelerinde yüzde 45’lik iyileştirme sağlanırken, günlük teslimat kapasitesinde de yüzde 164’lük artış sağlandı. Quickpick uygulaması ile e-ticaret sistemi ve pazaryerlerinden alınan siparişler, teslimat türüne göre hızlı ve slotlu olmak üzere toplama listelerinde önceliklendiriliyor. Sipariş içindeki ürünler reyon bazlı gruplandırıldıktan sonra mobil toplayıcılara atanıyor ve mağaza içi ürün sıralama ile toplama süreleri kısalıyor.

“Talebi doğru tahmin etmek süreci doğru yönetmektir”

OBASE Ürün Yöneticisi Hazal Çelebi, Quickpick çözümünün e-ticaret kanalından iletilen siparişlerin mağaza içerisinde Android tabletlerle, hızlı ve hatasız bir şekilde toplanmasını, ilgili siparişin dağıtıcıya iletilmesini ve müşteriye teslim edilmesini sağladığını ifade etti. Bu aşamada talebi doğru tahmin etmenin süreç yönetiminin kritik unsuru olduğuna dikkat çeken Çelebi, “Quickpick, e-ticarette sipariş aşamasından müşteriye teslim ve ödeme alma aşamasına kadar tüm süreçlerin yönetilmesine ve toplayıcıların performans ölçümlerinin yapılmasına olanak tanıyan bir çözüm. Pazarın ihtiyaçlarına göre sürekli kendini geliştiren Quickpick; CarrefourSA gibi büyük metrekareli mağazalardaki toplama verimliliğinin artırarak müşteri memnuniyetinin de artmasını destekliyor.” dedi.

“Online kanaldan gelen siparişlerin kusursuz teslimatı”

CarrefourSA E-Ticaret Teknoloji Müdürü Canan Beşel Yeşil, CarrefourSA’nın perakende sektöründe omni-channel hizmet stratejisi güden ilk markalardan biri olduğunu ve uzun zaman önce hayata geçirdiği e-ticaret kanalını Quickpick ile güçlendirdiğini ifade etti. Yeşil, “Bu kapsamda hedefimiz fiziksel mağaza satışları ile e-ticaret ve pazaryeri satışlarını bütünleşik bir şekilde yönetmekti. Quickpick, CarrefourSA’nın online kanaldan alınan siparişlerinin kusursuz ve hızlı biçimde teslim edilmesine, toplama operasyonlarının yeni nesil teknolojilerle mobil olarak yapılmasına destek oldu.” dedi.

OBASE ve CarrefourSA perakende teknolojileri alanında 15 yıllık bir iş ortaklığı geçmişine sahip ve bu süreçte birçok farklı ihtiyaca yönelik projeler hayata geçirildi. Yaklaşık 5 yıl önce başlayan Quickpick yatırımı ile CarrefourSA’nın eticaret operasyonlarının güçlenmesine katkı sağlandı.

Daha fazla bilgi için: www.obase.com

 

Obase ve CarrefourSA verimli e-ticaret deneyimini anlatacak - Perakende.org