Skip to content Skip to footer

Öğretmenler Günü’ne özel Karaca’dan eşsiz bir hediye “Cumhuriyet Yüzyılı Koleksiyonu”

Cumhuriyetimizin 100. ve Karaca’nın 50. yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından ve ilkelerinden ilham alan, “Cumhuriyet Yüzyılı” adını gururla taşıyan koleksiyon, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde en güzel hediye alternatifi oluyor. 

Atatürk’ün sofrasında tercih edip kullandığı parçalar ve günlük hayatındaki rutinler araştırılarak hazırlanan Cumhuriyet Yüzyılı Koleksiyonu, Cumhuriyet değerleriyle ve tarifsiz emekleriyle geleceğin yolunu çizen öğretmenlerimiz için unutulmayacak bir armağan olacak. Atatürk için özel olarak tasarlanan ve kendisinin şahsî eşyalarına işlettirdiği GMK (Gazi Mustafa Kemal) inisiyali ile hayata geçen koleksiyonun parçaları Cumhuriyet’in yüzüncü yılından geleceğe unutulmaz bir bir hatıra bırakıyor.

Kahve fincanı, kumaş peçete, yüzük gibi bugün Türkiye’de Atatürk’ün ziyaret ettiği yerlerde bulunan Atatürk evleri ve müzelerinde sergilenen, kendisinin bir zamanlar kullanmış olduğu özel ve sonsuz kıymetli parçalardan ilham alarak ve 2 yıllık bir araştırmanın eseri olarak ortaya çıkan “Cumhuriyet Yüzyılı Koleksiyonu” her parçasıyla tarihin izlerini eşsiz bir hediyeye dönüştürüyor.

100 yıllık bir tarihin kıymetini bugünde yaşatan Cumhuriyet Yüzyılı Koleksiyonu’nda; Cumhurbaşkanlığı forsundan ve Atatürk’ün temel ilkelerinden ilham alan “Cumhur Espresso Fincanı”; Cumhuriyet Balolarının zarif estetiğini yaşatan “Halide Kahve Fincanı”; sofra kültürüyle diyalogu harmanlayan, şıklığıyla seçkinliği yansıtan “Tulu” ve “İlke”  çay takımları eğitimin öncüleri öğretmenlerimize Karaca’dan en özel hediye

Başöğretmen Atatürk’ün dönemini ve vizyonunu her bir parçada yaşatmayı arzu eden ve sınırlı sayıda üretilen Cumhuriyet Yüzyılı Koleksiyonu, bugünkü sofra kültürümüze Gazi Mustafa Kemal’in anısını ve imzasını en saygın bir biçimde taşıyor.