Skip to content Skip to footer

Okulda çocuklara besleyici ve pratik üçgen peynir

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri markası Teksüt, öğrencilerin okula döndüğü şu günlerde çocukların okulda beslenmelerine yönelik en pratik ve en önemli besin kaynağının süt ve süt ürünleri olduğuna dikkat çekti.

Anne babalara çocukların beslenme çantalarında mutlaka minik sütlere ve yanında üçgen peynire yer vermesini tavsiye eden Teksüt, çocukların hem zihinsel hem de fiziksel gelişimi için süt ve süt ürünlerinin önemini bir kez daha vurguladı.

Okulların yeniden açılmasıyla birlikte sabah evlerde başlayan tatlı telaşlarında çocukların beslenmesinin önemine dikkat çeken Teksüt, çocukların mutlaka sabah kahvaltısı yapmasını ve sofrada mutlaka süt ve süt ürünlerine yer verilmesini önerdi. Evdeki kahvaltı sofralarında hızlı ve besleyici bir kahvaltı sağlayan Teksüt’ün Avrupa’dan aldığı “Üstün Lezzet Ödülü” bulunan Teksüt Krem Peynir çocukların kahvaltısında tercih ediliyor.

Beslenme çantasında üçgen peynir

Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş, okulların tekrar açılmasıyla birlikte sabah saatlerinde evlerde ve sokaklarda hareketliliğin arttığına dikkat çekerek, “Ebeveynler işe yetişmeye çalışırken çocuklarımız da okula yetişme telaşında oluyor. Teksüt olarak çocuklarımızın hem evde hem de okulda süt ve süt ürünlerinin besleyici faydalarından yararlanmaları için ürünlerimizi pratik şekilde sunuyoruz. Bu telaşın içinde kahvaltı sofrasında krem peynirimizle, okul beslenme çantasında ise minik kutu süt ve üçgen peynirimiz ile yer almanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Çocukların hem fiziksel büyümesini, kemik gelişimini hem de zihinsel gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlamasında önemli rolü var. 200 ml’lik bir paket süt; 5,6 gr protein barındırıyor ve içerdiği kalsiyum ile de bir çocuğun günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 25’ini karşılıyor.” dedi.

Bağışıklık sistemine dikkat

Murat Keleş, pandemi döneminde artan bağışıklık sisteminin güçlü tutulmasına yönelik ihtiyacı en çok süt ve süt ürünleriyle karşılama bilincinin artık toplumun genelinde bilinir hale geldiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişiminde ihtiyacı olan protein, kalsiyum, fosfor gibi besin ögeleri ile B2, B6, B1 ve A vitaminleri süt tüketimi ile karşılanıyor. Uzmanlar, çocukluktan itibaren düzenli süt tüketimi ile sağlıklı bir bedene sahip olunabileceğini vurgularken, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Türkiye Beslenme Rehberi’nde de çocukların ve ergenlik dönemindeki gençlerin gelişimi için her gün düzenli olarak 2 ile 4 bardak süt içmesi öneriliyor.”