Skip to content Skip to footer

Onur Market’ten yerel üretime tam destek

Her şey Güvenilir Ürün için dediler üretim için güçbirliği yaptılar

Güvenilir Ürün Platformu tarafından düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Deprem bölgesinden 65 üreticinin sektör paydaşları ile buluştuğu zirvede Tarım Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi. Özen Grup Yönetim Başkanı Cemal Özen’in de katıldığı zirvede, imzalanan protokol ile kırsaldaki yerel üretimin geliştirilmesi için güç birliği yapıldı.

Gıda sektörünün ihtiyaçlarını ortaya koymak, sektörel sorunlara inovatif ve sürdürülebilir çözümler sunmak üzere kurulan Güvenilir Ürün Platformu tarafından ikincisi düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi, deprem bölgesinde yaşayan 65 yerel üreticiyi sektör paydaşlarıyla bir araya getirdi. Bu yıl yerel üretime destek için ‘Perakende Kooperatif El Ele’ temasıyla düzenlenen program kapsamında zirai üretim ve tarımsal ekonomiye dikkat çekilerek kırsaldaki yerel üretimin geliştirilmesi için güç birliği yapıldı.

Açılış konuşmalarını İstanbul Valisi Davut Gül, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ve Güvenilir Ürün Platformu Danışma Kurulu Başkanı Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın gerçekleştirdiği etkinliğe, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, Özen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen ve daha birçok özel sektör temsilcisi yer aldı.

Programın bir sonraki bölümünde “Üreten Yöre Üreten Türkiye Protokol İmza Töreni” gerçekleştirildi. Bu protokolle, kırsaldaki yerel üretimin geliştirilmesi için güç birliği yapılması desteklendi. İmza törenine katılım sağlayan Özen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen, “Güvenilir ve sürdürülebilir ürün kavramlarını topluma aktarmaya çalışan Güvenilir Ürün Zirvesi’nde yer aldığım için çok memnunum. Onur Market olarak bu programa destek vermek büyük bir onur. Hepimiz ‘Üreten Yöre Üreten Türkiye’ mottosuyla bir araya geldik. Biliyoruz ki; tarımsal üretimde kendi kendine yetebilen bir ülke olmak günümüzde büyük bir önem arz ediyor.” dedi.

Güvenilir ürün bilincini oluşturmaya çalıştıklarını belirten Cemal Özen, “ Gıda üretimi ve iklim krizinin gündemde olduğu bugünlerde, amacımız güvenilir ürün bilincini artırarak topluma hizmet edebilmek. Onur Market olarak müşterilerimizin güvenilir ve sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bilhassa müşteriye sunduğumuz ürünlerin yerli üretim olmasına önem gösteriyoruz.” dedi.

Image 2

‘Yerel Üretime Destek Veriyoruz’

Yerelde tarımsal üretimin sürdürülebilir olması gerektiğini belirten Cemal Özen, “Bizler perakendeci kimliğimizle tarımın önemini göz önünde bulundurarak yol almak istiyoruz. Tarımın, Türkiye’nin geleceği olduğuna inandığımız için tarımsal süreçlerin geliştirilmesi ve tarımda teknolojinin kullanımına destek oluyoruz. Manisa Salihli’deki tesisimizde, yeni tarım teknolojileri sayesinde müşterilerimizin güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlıyoruz. Tarımın ülkemizdeki önemini her fırsatta dile getiriyoruz. Toprağın ve üretimin devamlılığı için ekonomiye katkı sağlayan tüm kooperatiflerimizin yanında olacağız.” dedi.