Skip to content Skip to footer

Özsüt Azerbaycan’daki 7’nci şubesini açtı

Bu yıl 85. yılını kutlayan Özsüt, Türkiye’nin dört bir yanında yer alan mağazalarının yanı sıra yurt dışında da büyümeye devam ediyor. İlk yurt dışı şubesini 2014 yılında Azerbaycan’da açan marka, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 9 yıl içinde mağaza sayısını 7’ye çıkardı.  Özsüt’ün yurtdışı hedeflerinde yakın zamanda Azerbaycan’daki şube sayısını sekize çıkarmak ve Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri öncelikli olmak üzere Avrupa ve Balkanlar’da varlık göstermek yer alıyor.

1938 yılında İzmir’in Kemeraltı semtinde 16 metrekarelik küçük bir dükkânda faaliyetine başlayan Özsüt, 85’inci yılında yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyor. İlk kez 2014 yılında Azerbaycan’a mutluluk tadında ürünler ulaştıran Özsüt, Atatürk Parkı, Gençlik Mall, Elimler, Kış Parkı, Targovy, Sumgayıt’tan sonra 7’nci şubesini Khırdalan’da açtı. Şubat sonu itibari ile Khırdalan’da misafirlerini ağırlamaya başlayan Özsüt, böylelikle Azerbaycan’da 9 yılda 7 mağazaya ulaştı.

Cadde üzerinde konumlanan yeni mağaza, şık ve konforlu kapalı alanıyla birlikte geniş ve ferah bir açık alana sahip. Özsüt’ün maharetli ustalarının benzersiz tarifleriyle eşsizleşen Premium yemek konsepti ile ağırlanan misafirler, dünya mutfağının en seçkin tatlarını deneyimleyebiliyor. İlk günden bugüne, değişmeyen lezzetlerini Azeri misafirlerinin beğenisine sunan Özsüt, en taze, en doğal çiftlik sütü ile hazırladığı enfes sütlü ve şerbetli tatları ile kalpleri fethediyor. Geleneksel yöntemlerle ve özüne bağlı kalarak hazırlanan sütlü tatlılarda kazandibi, sütlaç, keşkül, tavukgöğsü, profiterol, pastalarda karaorman ve moda serileri, şerbetli tatlılarda ekmek kadayıfı, peynir tatlısı ve asansör gibi Özsüt’ün artık hepsi birer klasik haline gelen tatlılarına, yaz ve kış olmak üzere yılda iki kez değişen menüyle birlikte yeni tarifler de ekleniyor. Günün her saatine özel enfes tatlar sunan Özsüt’ün dondurma ve pastaları Azeri misafirlerin en çok tercih ettiklerinin başında geliyor.

Yurtdışı hedeflerinde yakın zamanda Azerbaycan’daki şube sayısını sekize çıkarmak olan Özsüt, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri öncelikli olmak üzere Avrupa ve Balkanlar’da varlık göstermek için görüşmelerine devam ediyor.