Skip to content Skip to footer

Özsüt, Franchise İstanbul Expo Fuar’ındaki yerini aldı

Türkiye’nin en köklü markalarından Özsüt, 6-10 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Franchise İstanbul Expo Fuarı’nda yerini aldı. 250 ‘den fazla marka ve 40 iş sektörünün katıldığı fuarda Türkiye’nin bayilik sistemini en iyi uygulayan markalarından biri olarak yer alan Özsüt, Franchise sistemi ile ilgili tüm bilgileri ziyaretçilerle paylaşmaya devam ediyor.

1938’den bu yana değişmeyen kalitedeki lezzetleriyle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan Özsüt, 6-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen Franchise İstanbul Expo Fuarı’nda yerini aldı. Ülkemizde bayilik sistemini en iyi uygulayan markalardan biri olan Özsüt, kazançlı yatırım arayışında olan yatırımcı adaylarını standında ağırlamaya devam ediyor.

1938 yılında İzmir’de kurulan ve 1991 yılına kadar yalnızca Kemeraltı’ndaki mağazasında hizmet veren Özsüt, 1996 yılından bu yana büyüme stratejisi olarak franchise sistemini kullanıyor. Türkiye’de 46 ilde 150’nin üzerinde, Azerbaycan’da ise 7 bayisi ile her geçen gün hızla büyüyen Özsüt, girişimcilerin kazançlı bir yatırım gerçekleştirmelerine imkân sunuyor.

Köklü imajı, tüketici nezdindeki yüksek güven algısı, üretim gücü, hacmi ve yenilikçi yaklaşımıyla yatırımcı adaylarına daima iyi kazandıran Özsüt, girişimcilerin yaptıkları yatırımın geri dönüşünü 3 yılı aşmayan bir sürede geri almalarına olanak sağlıyor. Franchisee’lerin daha kazançlı ve keyifli çalışması amacıyla, pazarlama ve satıştan Ar-Ge’ye her alanda pek çok çalışma gerçekleştiren Özsüt, 86 yıllık bilgi ve birikimini yatırımcılarıyla paylaşıyor.   Her bir bayisinin köklü Özsüt ailesinin bir parçası haline gelmesini sağlayan marka, lokasyon seçiminden verimli operasyon yönetimine, mimari proje desteğinden işletme danışmanlığına kadar tüm konularda franchisee’lerini destekliyor. Yatırımcılarının Özsüt’ün çalışma disiplinini benimseyen, değerlerine sahip çıkan, müşteri memnuniyet ve mutluluğunu önemseyen kişiler olmasına çok önem veren Özsüt, böylece franchising sisteminin başarıyla işlemesini sağlıyor.Ozsut Franchise Istanbul Expo

Yeni konseptler ile büyümeye devam ediyor

1996 yılından itibaren franchising sistemine geçerek hızla büyüyen Özsüt, hayata geçirdiği yeni ve farklı konseptlerle sektörde fark yaratıyor. 2021 yılında İzmir’in Alsancak semtinde açtığı açık mutfak tasarımlı mağazası Özsüt Select ile Fransız pastacılık kültüründen esinlenen tarzıyla misafirlerine yeni ve bambaşka bir deneyim sunan marka, 2022 yılında ise yatırımcı adaylarına büyük fırsatlar yaratan kiosk konsepti BONTON Özsüt ile hizmet vermeye başladı. Günlük yaşantının temposu içerisinde, Özsüt lezzetlerine hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilmeyi sağlayan BONTON, İstanbul’da Mecidiyeköy, Şişli, Yenikapı, Ayazağa metro istasyonlarında ve İzmir Tire, Bursa Osmangazi ve Nilüfer’de yer alıyor.

Özsüt’ün marka yolculuğu

  • Özsüt Sefer Usta tarafından 1938 yılında, İzmir Kemeraltı’nda açıldı.
  • Özsüt’ün ilk dükkanında yalnızca yoğurt ve kaymak satılıyordu.
  • Osmanlı sarayında çalışan bir tatlı ustasının, sarayın dağılması ile Sefer Usta’nın amcasının yanında işe başlaması, Sefer Usta’ya geleneksel sütlü tatlıların tüm sırlarını öğrenme fırsatı yarattı.
  • Bu şekilde serüvenine geleneksel tatlılar üreterek devam eden Özsüt Muhallebicisi özellikle 70-80’li yıllarda ününü giderek artırdı ve İzmir’in alamet-i farikalarından biri haline geldi.
  • 1980 yılına gelindiğinde Sefer Usta’nın oğlu İbrahim Urlulu liderliğinde Özsüt ustalarının da ortaklığıyla büyümeye başladı.
  • Özsüt’ün ilk şubesi 1991 yılında İzmir Alsancak’ta açıldı.
  • 1996 yılından itibaren franchising sistemine geçerek şube sayısını hızla artırmaya başladı. Aynı yıl içesinde Özsüt 6 şube ile müşterilerini ağırlamaya devam etti.
  • 2002 yılına gelindiğinde Özsüt’ün şube sayısı 50’ye çıkmıştı.
  • 2014 yılının Mayıs ayında, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ilk şubesini, 2016 yılının Ağustos ayında da ikinci şubesini açtı. 2023 yılı itibari ile Azerbaycan’da 7 şube ile hizmet vermektedir.