Skip to content Skip to footer

Özsüt’ten 2023 top lezzetler listesi

Tam 85 yıldır değişmeyen lezzetleriyle misafirlerini ağırlayan Özsüt, 2023 yılının en çok tercih edilen tatlarını listeledi. Sütlü tatlılarda listenin ilk sırasını Profiterol alırken, pastada Karaorman Frambuaz, cheesecakelerde New York Cheesecake en çok tercih edilen oldu. Saf Jersey ineğinden elde edilen ve pek çok yönden benzersiz bir bileşen olan Jersey Sütü ile hazırlanan Sade Dondurma ise dondurma kategorisinin birincisi.

Gelenekseli yenilikçi bakış açısıyla yeniden yorumlayan, her gün yepyeni tatlara uzanan onlarca ürüne sahip Özsüt, 2023 yılının en çok tercih edilen lezzetlerini listeledi.

Yılın en sevilen sütlü tatlısı: Profiterol 

Özsüt’ün maharetli ustaları tarafından özenle hazırlanan sütlü tatlıların ilk sırasında bu yıl özel hamuru, enfes kreması ve çikolata sosuyla Profiterol yer alıyor. Onu Özsüt’ün alamet-i farikası, Kazandibi takip ediyor.  Böylelikle, tam 85 yıldır aynı tarifle yapılan ve ilk günkü lezzetini birebir koruyan Kazandibi, vazgeçilmezler arasındaki yerini korumayı başarıyor. Listenin üçüncü sırasında ise yıllardır Özsüt mutfağının en çok tercih edilen lezzetlerinden olan, üzeri nar gibi kızarmış Fırın Sütlaç geliyor. Geleneksel sütlü tatlılarının lezzeti ve dokusu, pirincin özel değirmenlerde öğütülmesiyle hazırlanan sübyeden gelen Özsüt, Tavukgöğsü, Tavukgöğsü Kazandibi, Keşkül, Sakızlı Muhallebi gibi daha nice sevilen sütlü tatlısıyla her kaşıkta ayrı bir şölen yaşatıyor.

Pastaseverlerin tercihi: Karaorman

Türkiye’nin dört bir yanına en kaliteli çiftlik sütü ile hazırlanmış lezzetleri ulaştıran ve hiçbir ürününde koruyucu katkı maddesi kullanmayan Özsüt’ün birbirinden özel pastaları arasında, geçtiğimiz yıl olduğu gibi en çok tercih edilen Karaorman serisi oluyor. Klasikleşmiş seri içerisinde Frambuaz taneleri ve şurubunun yanı sıra parça çikolatayla lezzetlendirilen Karaorman Frambuaz, bembeyaz görünümü ve şık süslemesiyle göz dolduruyor. Özsüt misafirlerinin ilk tercihi olan Frambuaz Karaorman’ın ardından ise Karaorman Fıstık geliyor. Listenin üçüncü sırasında ise özel yabanmersinli krema ve şeftali parçaları ile hazırlanan ve mor rengiyle hafızlara kazınmış ödüllü pastası Özsüt’ün Aynası yer alıyor.

Cheesecakelerin bir numarası: New York Cheesecake

Özsüt’ün üstü nefis, altı kıtır kıtır cheescake çeşitleri, yenilikçi ve özgün tatlarıyla lezzet tutkunlarına hoş bir sürpriz sunuyor. San Sebastian, Karamelize Bisküvili, Çikolatalı gibi çok sevilen cheesecake ürünleri arasından öne çıkan New York Cheesecake ise kalpleri fethederek kategorinin bir numarasına yerleşiyor.

Her daim sade dondurma aşkı!

Dondurmalarında da sütlü tatlılarında olduğu gibi saf Jersey ineğinden elde edilen ve pek çok yönden benzersiz bir bileşen olan Jersey Sütü’nü kullanan Özsüt, dondurma menüsünde her zevke hitap eden tatlara yer veriyor. Yaz kış keyifle tüketilen ve sütlü tatlılarının yanına çok yakışan Özsüt dondurma çeşitlerinden bol sütlü Sade dondurma, 2023’te müdavimler tarafından en çok tercih edilen oluyor.