Skip to content Skip to footer

Panpan Un ile “Türkiye’de sağlığınızı düşünen ilk un” mutfaklarda yerini alıyor

“Her lezzetin unu ayrı” sloganıyla yola çıkan Panpan Un, Ar-Ge ve inovasyona odaklı üretim yaklaşımıyla bir ilki daha hayata geçirdi. Marka, beyaz unun lezzeti ile buğdayın sağlıklı ve besleyici içeriğini bir araya getirdiği “Sağlıklı Un” kategorisinde yerli ata tohumlarından bol lifli ve son derece besleyici 3 farklı ürünü tüketicilerin beğenisine sundu.

Unun uzmanlık gerektirdiği, lezzet sırrının kullanım amacına uygun ürün seçimi olduğu ve kullanılan doğru unla herkesin doğru lezzete ulaşacağı yaklaşımıyla yola çıkan PanPan Un, ürün grubunu hızla büyütüyor. İhtiyaca uygun, yüksek nitelikli ve lezzetli un seçenekleriyle mutfaklarda tüketim alışkanlıklarını değiştiren PanPan Un, Türkiye’de ilk defa beyaz unun lezzetiyle buğdayın sağlıklı ve besleyici içeriğini bir araya getirerek “Sağlıklı Un” kategorisiyle tüketicilerin bu alandaki gereksinimlerini karşılıyor. 5 milyon TL Ar-ge yatırımı ile geliştirilen un çeşitleri, yerli ata tohumundan üretilen en nitelikli ve özlü buğdaylar kullanılarak hazırlıyor. “Beyaz Tam Buğday Unu”, “Bol Lifli Çok Amaçlı Un” ve “Yüksek Proteinli Çok Amaçlı Un” olmak üzere üç farklı un çeşidinin yer aldığı “Sağlıklı Un” grubu ile hem sağlıklı hem de lezzetli tarifler hazırlamak çok kolay… Yakın zamanda ürün ailesine glutensiz unu da eklemeye hazırlanan PanPan Un, tüketicilerin ihtiyacına ve kullanım amacına uygun olarak üretilen özel un çeşitleri ile lezzette fark yaratmaya devam ediyor. Online kanallar ve tüm büyük marketler dahil olmak üzere güçlü bir penetrasyon oluşturan marka,  paketli un pazarında Türkiye’nin öncü markası olmayı amaçlıyor. Türkiye’de yılda yaklaşık 8 milyon ton un tüketildiğini belirterek, un pazarının büyüklüğüne dikkat çeken PanPan Un; yeni ürün grubuyla hızlı bir büyüme hedefliyor. Marka, tüketici ürün grubu cirosunun %10’unun, karlılığın ise %20’sinin “Sağlıklı Ürün” portföyünden gelmesini hedefliyor.

Türkiye beyaz unun sağlıklı lezzeti ile buluşuyor…

Doğru pazar, doğru ürün ve talep doğrultusunda çalışmalarını sürdüren PanPan Un’la  “Türkiye’de tüketicinin sağlığını düşünen ilk un” mutfaklarda yerini alıyor. Beyaz unun vazgeçilmez lezzetini buğdayın sağlıklı ve besleyici içeriğiyle bir araya getiren PanPan Un, “Sağlıklı Un” kategorisiyle tüketicilerin sağlıklı beslenmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. PanPan, “Beyaz Tam Buğday Unu” ile beyaz unun vazgeçilmez lezzeti buğdayı sağlıklı ve besleyici içeriğiyle tamamlanıyor. Özel tam tane teknolojisi ile buğday tanesinin %97 oranında öğüterek üretilen un, buğdayın tüm besleyiciliğini ve lezzetini muhafaza ediyor. Beyaz unu doğal buğday lifleriyle daha besleyici bir hale getirerek üretilen Bol Lifli Çok Amaçlı Un”, normal beyaz undan 10 kat fazla lif içeriyor. Aynı zamanda hem besleyici hem de sindirimi kolay olmasıyla da dikkat çekiyor. Sporu ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirenler için üretilen Yüksek Proteinli Çok Amaçlı Un” ise beyaz una kıyasla %41 oranında daha düşük karbonhidrat içeriğine sahip. 100 gr’ında 35 gr’lık bitkisel kaynaklı yüksek protein bulunan un, üstelik 5 kat fazla lif oranı ile aktif hayata devam etmeyi kolaylaştırıyor.  Ürün geliştirirken çevre ve sosyal sorumluluk bilincini ön planda tutan Panpan Un, “Yüksek Proteinli Un” ile bitkisel protein tüketimini de destekliyor.  Hayvansal kaynaklara göre daha az çevresel etki yaratan bitkisel protein kaynaklarının kullanılmasına dikkat çeken marka; emisyonu azaltarak, sürdürülebilir beslenmeye ve çevre kirliğinin azaltılmasına katkı sunuyor.

Doruk Un Yonetim Kurulu Baskani ve CEOsu Gursel Erbap 2

“Sağlıklı Un kategorimizle sektörde bir ilke imza attık…”

Türkiye’nin en büyük buğday unu üreticilerinden ve ihracatçılarından Doruk Un, kendi buğdayını geliştiren tek un üreticisi olarak öne çıkıyor. PanPan Un ile tüketici pazarına giren marka, gücünü artırma ve sektörün lider markalarından biri olma hedefinde…. Yeni ürün grubuyla tüketicileri sağlıklı beyaz un ile buluşturarak, bir ilke imza attıklarını belirten Doruk Un Genel Müdür Yardımcısı Ozan Türk, “Perakende un pazarında tüketici davranışlarını değiştirmeye odaklanarak hazırladığımız kullanım amacına ve ihtiyaca yönelik özel paketli un çeşitlerimizle ciddi bir büyüme içindeyiz. Her geçen gün ürün çeşitliliğimizi artırarak her bir tüketicinin ihtiyacını en iyi şekilde karşılamayı sürdürüyoruz. Un ve unlu mamullerinin Türk halkının hayatında önemli bir yeri var. Tüketiciler beyaz un lezzetini seviyor fakat aynı zamanda da sağlıklı beslenmek istiyor. Özellikle son yıllarda sağlıklı beslenme bilinci her geçen gün artarken, tüketim alışkanlıkları da bu doğrultuda değişiyor. Fakat buna rağmen birçok tüketici beyaz unun lezzetinden vazgeçemiyor ve ülkemizde un tüketiminin sadece %5’i tam buğday unu…  PanPan olarak “beyaz unun sağlıklısı olur mu?” sorusundan yola çıkarak yaptığımız çalışmalar sonucunda ürün grubuna eklediğimiz “Sağlıklı Un” kategorimizle beyaz unun lezzetini buğdayın sağlıklı içeriğiyle bir araya getirdik. Böylelikle sektörde bir ilke imza atarak, Türkiye’de tüketicilerin sağlığını düşünen ilk unu geliştirmiş olduk. “Sağlıklı Un” kategorimizde yerli ata tohumlarından üretilen sağlıklı, bol lifli ve son derece besleyici un çeşitleri yer alıyor. Böylelikle lezzetli ve sağlıklı fit tarifler hazırlamak artık çok kolay… Tüketicilerimize hem lezzetli hem de sağlıklı un alternatifleri sunarak, beslenme düzenlerine keyif katacağız. İnovatif ürünlerimiz ve “tarladan sofraya” değer zinciri yaklaşımımızla sektördeki konumumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Panpan Un, paketli un pazarında en büyük üç markadan biri olmayı hedefliyor

Türkiye’nin buğday ve buğday bazlı ürünler alanında en büyük üç markasından biri olan Doruk Un, 41 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. PanPan Un ile tüketici pazarına giren marka, gücünü arttırmayı ve sektörün lider markalarından biri olmayı hedefliyor. Müşteri ve talep odaklı hizmet-ürün yaklaşımı ile hareket eden, pazar ve müşteri beklentilerine göre farklı nitelik ve kalitelerde ürün çeşitleri geliştiren marka, yıllara dayalı tecrübesini ve kullanım amacına uygun un üretiminden edindiği birikimi, PanPan Un’da birleştiriyor. Doruk Un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürsel Erbap, “Perakende un pazarında tüketici davranışlarını değiştirmeye odaklandığımız kullanım amacına özel paketli un çeşitlerimizle ciddi bir büyüme içindeyiz. PanPan markası ile 2024’te iç pazarda %56 tonaj artışı hedefliyoruz. 2024’ün ilk çeyreğinde penetrasyonumuzu ciddi bir oranda güçlendirerek, ulusal zincirler ve online kanallar ile anlaşmalarımızı tamamladık. Panpan Un olarak her zaman tüketicilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yenilikçi ürünlere imza attık. Ürün grubumuza eklediğimiz Sağlıklı Un kategorimizde yer alan ürünlerimizin yoğun talep göreceğini inanıyoruz. Böylelikle sektördeki pazar payımızı daha da artıracağımızı düşünüyoruz.  PanPan paketli un kategorisi için yapacağımız pazarlama yatırımları ile 5 yıl içinde yıllık 50.000 tondan fazla tonaja ulaşarak Türkiye’nin en büyük 3 paketli un markasından biri haline gelmeyi hedefliyoruz. Bu ürün grubumuzla bir anlamda sosyal sorumluluk yaklaşımımızı da ortaya koyuyoruz.” dedi.

Doruk Un, yıllık 438 bin ton buğday kırma kapasitesi, yıllık 350 bin ton un üretimi, 60 bin ton buğday kapasitesi, 20 bin m2 ileri teknoloji tesisi, her geçen yıl genişleyen satış & dağıtım ağı ile Türkiye ekonomisinde güçlü bir yer ediniyor. Müşteri ve talep odaklı hizmet-ürün yaklaşımı ile hareket eden, pazar ve müşteri beklentilerine göre farklı nitelik ve kalitelerde ürün çeşitleri geliştiren marka, yıllara dayalı tecrübesini ve kullanım amacına uygun un üretiminden edindiği birikimi, PanPan Un’da birleştiriyor.

İhtiyaca ve Kullanım Amacına Özel Un Çeşitleri

‘Her lezzetin unu farklıdır’ sloganı ile ulusal-yerel marketler ve online satış kanallarında hızla yer almaya başlayan PanPan Un, tüketicilerin ihtiyacına ve kullanım amacına uygun olarak, farklı buğdaylardan üretilen özel un çeşitleri ile uzmanlığını ortaya koyuyor. Geçmişten gelen tüketim alışkanlıklarını değiştirmeye odaklanarak “her lezzetin unu ayrıdır” yaklaşımından yola çıkan ve kullanım amacına uygun un çeşitleri geliştiren PanPan Un, inovasyona odaklı üretim yaklaşımıyla ar-ge yatırımları yaparak ürün gamını sürekli geliştiriyor. Türkiye’nin kendi tohumunu geliştiren tek un üreticisi Doruk Un, PanPan markası ile zengin buğday karışımları ve özel harmanlama reçeteleriyle hazırlanan paketler 1 kg, 2 kg ve 5 kg’lık ambalaj alternatifleriyle evsel kullanım için yüksek nitelikli ve lezzetli un seçenekler sunuyor. PanPan Un, tam buğday unu, özel amaçlı sade kek unu, özel amaçlı baklava-börek unu ve çok amaçlı buğday unu olmak üzere 4 farklı ürün grubuna sahip.  Marka, yeni ürünlerle alternatif tatlar yaratma ve bu tatlarla pazarda fark yaratma hedefiyle; Türkiye’de ilk defa beyaz un lezzeti ile buğdayın sağlığını bir araya getirecek ürünler yanında, glutensiz un gibi un çeşitleri için de çalışmalarını sürdürüyor. Marka ayrıca HoReCa kanalında da PanPan markasıyla birçok otel ve restoran mutfağında profesyonellerin farklı un çeşitleriyle özel lezzetler yaratmasına destek oluyor.