Skip to content Skip to footer

Paşabahçe mağazaları ‘İmza’ serisini büyütmeyi sürdürüyor

Türkiye’nin en sevilen markalarından Paşabahçe Mağazaları, önde gelen sanatçıların özgün tasarım ve çizimlerine yer verdiği ‘İmza’ serisini büyütmeyi sürdürüyor. Tasarımcı ve Sanatçı Emir Rıfat Işık’a ait İmza serisi ürünler Camda Sanatlı Yazı Koleksiyonu’na dahil edilerek özgün tasarım seven tüketicilerle mağazalarda buluşuyor. 4 dekoratif üründen oluşan Emir Rıfat Işık ‘İmza’ ürünleri, dijital tasarımlar ile tuval üzerinde akrilik çalışmaları camın yüzeyinde bir araya getiriyor.

Paşabahçe Mağazaları’nın ilkini 2009 yılında hayata geçirdiği ve yıllar içerisinde Selçuk Demirel, Alev Ebuzziya, Behiç Ak, Latif Demirci ve Aydın Boysan gibi birçok ünlü sanatçının çalışmalarına yer verdiği ‘İmza’ serisine yepyeni bir tasarımcı daha eklendi. Tasarımcı ve sanatçı Emir Rıfat Işık’ın özgün tasarımları camın estetiği ile bir araya geldi ve ortaya çıkan koleksiyon, Camda Sanatlı Yazı Koleksiyonu altında “İmza” serisine dahil oldu.

Camın şeffaflığı ve kırılganlığını insan ruhuna benzeten, ‘İmza’ serisi için yaptığı tasarımlarda da bu benzerlik ve ilişkiden yararlanan Emir Rıfat Işık, dijital tasarımlar ile tuval üzerine akrilik çalışmaları bir araya getirerek eklektik tasarımlar ortaya çıkardı. Sınırlı sayıda üretilen ve genç tasarımcının “Ruhun Anahtarı”, “Hiçlik Ateşi”, “Koruyucu” ve “Feleğin Elleri” olarak isimlendirdiği 4 dekoratif ürün seçili Paşabahçe Mağazaları’nda yerini aldı.

Emir Rıfat Işık’a ait özgün tasarımlarla şekillenen ürünler Ankara’da Armada Avm ve Panora Avm; İstanbul’da Kanyon Avm, İstinyePark, Teşvikiye, Capitol Avm, Zorlu Avm, Akasya Avm, Emaar İstanbul, Metropol Avm ve Erenköy mağazaları ile İzmir’de Mavibahçe Avm mağazasında ve www.pasabahcemagazalari.com ‘da satışa sunuldu.

Ruhun Anahtarı Vazo: Bir kuş ve anahtar sembolünden ilhamla tasarlanan üründe “bazen umutsuzluğa kapılacaksın. İlâhi sessizlikte, kalpten O’na seslen, duyulacaksın. Kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez. Ruhun anahtarını bulacak, hayırlı olan kapılar açılıp, bir gün kendini, duanı yaşarken bulacaksın” sözleri ön plana çıkıyor.

Hiçlik Ateşi Mumluk: Yusufçuktan esinlenerek tasarlanan Hiçlik Ateşi, hiçlik duygusu üzerine yoğunlaşan bir yaklaşımla tasarlandı. “Yusufçuğun kanadında geçen bir ömür… Bir nefes ile narin, zalim ve kısa… Elbet duyacak, bulacak insan, ihtiyacı olanı kendinde arasa… Çoğu insan korkar yalnızlıktan, kendiyle karşılaşmaktan. Tüm sesleri susturmalı, hiçlik ateşini tecrübe etmelisin. Ey varlığın ve aşkın sahibi! Biliyorum… Hiç’liğin ateşinde yanıyor ve seni kendimde barındırıyorum.”

Koruyucu Tablo: Göz sembolünün ön plana çıktığı üründe nazar kavramının üzerinde duruluyor. “Bilmiyor insan, hayır mıdır, şer midir yolu? Elbet teslim etmeli, sarmıştır Yaradan sağı ve solu. Ama insanın hâlleri perdeli. Güzel bakar sanırsın, hased eder dili. Tüm güçlerin üzerinde olan gücün sahibi! Kem gözden, nazardan, kötü sözden, kazadan bizleri koru.”

Feleğin Elleri Obje: İki insan elinin bir arada durduğu Feleğin Elleri ürünü ise şu sözlerle anlatılıyor: “Denge dengesizleşip, kötülük yayıldıkça. Dal kırılmış, ağaç kurumuş, hayvanlar ölmüş; kalpler katılaşıp, kadın ağladıkça, nefesler daraldıkça… Öyle çektiler elleri dünyadan, tanrıcılık oynayan insan kendini ilahlaştırdıkça. Ey madde dünyasında kaybolan garip ruh! Kayboldukça sen, ruhun solacak. Aydınlık için karanlığın içinden geçmek yakın. Dünya girdabına düşmemişler buradan çıkacak.”