Skip to content Skip to footer

Passgage; iş, işveren ve çalışan üçgeni içerisinde, sürekli kendini yenileyen bir servis


Passgage firmasının Dijital İletişim ve İçerik Yöneticisi Enes Öksüz ile yaptığımız söyleşi de ;  Passgage firmasını daha yakından tanırken,   verdiği hizmetler ile firmalara kazandırdığı katkıları, iş verene ve çalışanlara sağladıkları kolaylıkları konuştuk.

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz? 

Passgage’de Dijital İletişim ve İçerik Yönetici olarak görev yapıyorum. 35 yaşındayım. Dört aydır bu ekibin içerisindeyim. Burada hem Passgage’i hem de Passgage ürününün arkasındaki yetenekli, tecrübeli ve dinamik ekibi temsil için bulunuyorum.

Yeni nesil insan kaynakları yönetiminin dijitalleşmiş hali olan Passgage firmasını anlatıp, hizmet sağladığınız sektörlerle birlikte verdiğiniz hizmetleri bizimle paylaşabilir misiniz ?

Passgage, işgücü yönetiminden çalışan bağlılığına kadar uzanan geniş bir yelpazede, yirmiden fazla modülün birlikte çalışması ile ortaya çıkan bir servis. Kullanıcılarımızın, planlama, denetim, puantaj ve motivasyon gibi, sürekli aktif olarak takip etmek zorunda oldukları süreçleri Passgage ile akıllı telefon deneyimine indirebiliyoruz. Böylece lokasyondan bağımsız olarak, samimi bir kurum içi iletişim kültürünün kurulmasında da önemli ölçüde katkı sağlıyoruz. Servisimizdeki hizmetleri; Zaman Yönetimi, Performans Yönetimi, Çalışan Bağlılığı ve Kurumsal Esenlik olmak üzere dört ana başlık altında listeliyoruz. Zaman Yönetimi başlığı altında, vardiya planlamaları ve puantaj hesabı gibi, her şirketin düzenli olarak yürüttüğü operasyonları, sistemin içerisinde QR kodlar ve akıllı telefonlar ilave ederek kolaylaştırdığımız servislerimiz var.

Performans Yönetimi başlığı altında, her sektörün ve departmanın ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen performans göstergeleri, görevler ve takdir sistemleri mevcut. Çalışan Bağlılığı alanında, çalışanların kurum kültürüne gönüllü katılımlarını teşvik etmek için sunduğumuz bazı servisler var. Kurum içi iletişim için yeni fırsatlar oluşturarak, adaptasyon ve aidiyeti hissetmeyi kolaylaştırarak, kullanıcılarımızın çalışanları ile daha uzun süren bir iş hayatı yürütmelerine yardımcı oluyoruz.

Kurumsal Esenlik servislerimizle, her çalışanın daha motive hissetmesini ve mesleki tatmin duygusuna erişmesini sağlamayı hedefliyoruz. Kendi hayatında iş yaşam dengesini kurabilmiş çalışanlar ile kullanıcılarımızın rekabetçi pazarlarda daha verimli olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bahsettiğim başlıklar ile birden çok çalışanın bulunduğu her sektörde faaliyet gösteriyoruz. Şubeler ve performans hedefleri konusundaki esnek yapımız bizi perakende sektörü için uygun bir servis yapıyor. Geçiş kontrol sistemleri alanındaki tecrübemiz ile eğitim kurumları ve sağlık sektörü tarafından da tercih ediliyoruz. İşgücü yönetimi ve kurum kültürü konusunda hassas olan her işletme için bir çözüm sunma imkanımız var.

Passgage firması zaman ve bütçe açısından bence önemli ölçüde firmalara tasarruf sağlıyor. Firmalara kazandırdığı katkılarla birlikte, iş verene ve çalışana ne gibi kolaylıklar sağladığınızı aktarabilir misiniz?

Her işverenin ulaşmak istediği noktada planlı, verimli ve gönüllü çalışanlar var. Bu üç kıymetli hedefi tutturmak için Passgage yeterli. Passgage; iş, işveren ve çalışan üçgeni içerisinde, sürekli kendini yenileyen bir servis. Her geçen gün, edindiğimiz tecrübe ile yeni fırsatlar keşfediyoruz. Yaşayan, gelişen ve öğrenen bir uygulama olarak, farklı sektörlerde operasyon tecrübesine sahibiz. İşverenler için, farklı servislerden sağlanacak faydayı tek serviste sunan bir alternatifiz. Bu önemli bir tasarruf sebebi. Passgage, yatırım maliyetlerinden tasarruf edilmesi teklifi ile yola çıkmış bir hizmet. İlk başladığımız noktada, geçiş kontrol sistemlerinin ağır donanım yükünden QR kodlar ile tasarruf edilmesi fikri vardı. Yani “tasarruf başlangıç noktamız” desem abartmış olmam sanırım. Diğer taraftan, müşterilerimiz işverenler olsa da kullanıcılarımız çalışanlar. Çoğunlukla bir müşteri kazandığımızda, binlerce kullanıcı kazanmış oluyoruz. Passgege içindeki her modülün, her aksiyonun odağında çalışanlar var. Çalışanların, işleri dışındaki tüm eylemlerini kolayca bitirmelerini sağlamak istiyoruz. Çalışan taleplerini tek tıkla ilgiliye iletildiği Talep Yönetimi, olumsuz olayların ihbar edilmesi için planladığımız Etik Hat gibi bir çok modülün tam merkezinde çalışanlar var. Ayrıca Çalışan Bağlılığı ve Kurumsal Esenlik başlıkları listelenen tüm servisler şirketlerin çalışanları için.

Dijitalleşme tüm sektörün işini hızlandıran ve kolaylaştıran bir süreç. Sürekli değişen ve gelişen dijital dünyaya ayak uydurmak için yaptığınız yatırımlardan ve çalışmalardan bahsedebilir misiniz?

Ülkemizde “Dijital” uzun süre bir sektör olarak görüldü. Dijitalleşme bir sektör değil, tüm sektörlerin iş yapışlarını geliştirecek bir sanayi devrimi. Dijital imkanlar her sektör için farklı fırsatlar sunuyor. Bazı sektörler pazarlamayı, planlamayı, denetimi dijitalleştiriyor. Süreçlerdeki bu gelişim ve değişim “dijital dönüşüm” kavramı ile ifade ediliyor. Passgage, tam bu gelişimi teklif eden bir ürün. Kendi alanında dijital dönüşümü teklif eden bir hizmet. Bir perakende mağazasının aylık hedeflerini telefonunuzdan takip etmek, önümüzdeki haftanın vardiya planını telefonunuz ile onaya yollamak, bir QR kodu okutarak vardiyanıza başlamak ya da yıllık izin talep ettiğiniz tarihleri bir mobil uygulamadan iletmek dijital dönüşümdür. Bunlar ilk aklıma gelen örnekler. Passgage iş süreçlerinize dahil olduğunda, bazı şeyleri yapmak için kendinizi ya da çalışanlarınızı ne kadar yorduğunuzu fark edeceksiniz. Her gün yeni fırsatlar görüyoruz. Passgage’de çalışanları olan bir şirket. Kendi tecrübemiz de bize yeni şeyler öğretiyor. Yeni öğrenimlerimizi uygulamamıza eklemek için, kendi alanlarında özel tecrübelere sahip ve her geçen gün büyüyen, uzman bir ekibimiz var.

31 Mayıs- 1 Haziran tarihinde gerçekleşen Perakende Günleri fuarı’na katılımcıydınız. Fuarın ana temasını yorumlayarak, firmanıza katkısı hakkında değerlendirme yapabilir misiniz?

Perakende sektöründe kıymetli referanslara sahibiz. Türkiye, çok büyük perakende markaları üretmiş, ihraç etmiş bir ülke. Bu sektördeki ulusal değerlerimizin birçoğu ile çalışma fırsatı bulduk. Fuar, hali hazırda çalıştığımız bu markaların temsilcileri ile görüşmek için bir fırsat oldu. Çoğu zaman toplantılar vesilesi ile görüşüyor olsak da fuar ortamında, standımızda onları misafir etmek ayrı bir onur oldu bizim için. Bunun haricinde, sektörde başka bir çok markanın temsilcisi ile tanışma ve standımızda misafir etme fırsatı yakaladık. Katılımcılarımızın karikatürleri çizildi. O günün gülümseten bir hatırası olarak saklanacağını düşünüyoruz.

Eklemek istedikleriniz?

Ülkemizin perakende sektöründeki tecrübesinin farkındayız ve bu tecrübeye inanıyoruz. Perakendeye yönelik üretim, sevkiyat ve mağazacılık gibi farklı alanlarda edindiğimiz operasyonel tecrübeye de inanıyoruz. Passgage, başta perakende odaklı bir servis olarak yola çıkmasa da süreç içerisinde kullanıcılarımızdan edindiğimiz tecrübe bizi perakende için ideal bir ürün haline getirdi. Passgage, işgücü yönetimi ve çalışan bağlılığı konusunda bakış açınızı değiştirecek bir ürün.

Passgage; iş, işveren ve çalışan üçgeni içerisinde, sürekli kendini yenileyen bir servis - Perakende.org