Skip to content Skip to footer

Penti, Great Place to Work ödüllerinde yine ‘En İyi İşveren’ seçildi

Güvene dayalı kurum kültürü ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarla çalışanlarından tam not almaya devam eden Penti, Great Place to Work ödüllerinde yine ‘En İyi İşveren’ seçildi. Penti aynı zamanda, 3.kez Great Place to Work’te ödül sahibi olan tek tekstil ve perakende markası olmaya da devam ediyor.

30 yılı aşkın süredir dünya çapındaki En İyi İşverenleri belirleyen Great Place to Work® Enstitüsü, 2024’ün en iyilerini açıkladı. Çalışan odaklı yönetim anlayışı ile yüksek kurum kültürüne sahip şirketlerin kendi çalışanları tarafından değerlendirmeye alındığı Great Place to Work ödüllerinde Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti, yine ‘En İyi İşveren’ seçildi.

Yurtiçi ve yurtdışı toplam 600 mağazası, üretim tesisleri ve merkez ofis kadrolarıyla toplam 4000 kişiden oluşan Penti ailesi, Great Place to Work® modelinde yer alan güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu başlıklarıyla markasını yeniden ‘En iyi İşveren’ ödülüne layık gördü. Penti aynı zamanda, 3.kez Great Place to Work’te ödül sahibi olan tek tekstil ve perakende markası olmaya da devam ediyor.

1716884346 MERT KARA BRAH MO LU 2

Uzun yıllardır bu ödülü üst üste alan ve Türkiye’nin En İyi İşvereni seçilen Penti’nin CEO’su Mert Karaibrahimoğlu görüşlerini şu şekilde aktardı. “Her ödül çok değerli ancak bu ödül bizim için ayrı önemli. Penti’nin ödüllerden bağımsız kendi çalışanını mutlu etmek adına yönetim anlayışı, ortaklık ruhunu ve ortak bir amaç için çalışma anlayışını betimleyen Kyosei felsefesine dayanıyor. Aynı zamanda Penti’de ‘Penti Gömleği Giymek’ diye tabir ettiğimiz bir kültürümüz var. Bu kültürü ne kadar iyi anlatırsak benimsetirsek, yönetimin o kadar iyi işleyeceğine olan inancımızın çalışanlarımız tarafından desteklendiğini bu ödülü üst üste kazanarak görmek paha biçilemez.”   

1716884438 Selim Arda er

Penti İcra Kurulu Üyesi ve CHRO’su Selim Arda Üçer ise ödülle ilgili; “İnsan kaynakları uygulamalarımız ile sektöre örnek olmaya, tüm iş süreçlerinde kadının gücünün etkin rol oynaması için çalışmalarımıza uzun yıllardır devam ediyoruz. Daha çağdaş bir gelecek için çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine inanıyor ve bu bilinci tüm topluma yaymak için “ortak fayda yaratmak için birlikte yaşamak ve çalışmak” anlamına gelen yönetim felsefemiz Kyosei doğrultusunda, tüm şirket içi uygulamalarımızda eşitliği sağlayabileceğimiz ve denetleyebileceğimiz mekanizmalar kuruyoruz. Penti olarak yetmiş yılı aşkın köklü kültürümüzden güç alarak, ülkemizin sınırlarını aşan markamız ile çok kanallı bir moda perakende şirketi olma hedefine yürürken bu ödüller hedeflerimize değer katıyor.” dedi.