Skip to content Skip to footer

Peyman’da ikinci Turquality dönemi

Peyman, Faaliyet gösterdiği ülke sayısını katlamayı hedefliyor

Kuruyemiş ve sağlıklı atıştırmalık sektörünün öncü markalarından Peyman’da ikinci dönem Turquality heyecanı başladı. Firmaların yurt dışı pazarlarında rekabet gücünü artırmayı hedefleyen Turquality Marka Desteği’ne ikinci kez kabul edilen Peyman, bu sayede ihracat pazarlarındaki planlarını daha hızlı, kolay ve daha geniş çerçevede gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Kuruyemiş sektöründe; Bahçeden, Çitliyo ve Nutzz markaları ile hizmet veren ve Türkiye’nin yanı sıra bugüne kadar 50 ülkeye ihracat gerçekleştiren Peyman, Ticaret Bakanlığı’nın global ölçekte Türk marka bilinirliğini ve rekabet gücünü artırmak için başlattığı “Turquality” programına ikinci kez dahil oldu. Programa ilk kez 2017 yılında katılan Peyman, ikinci dönem ile birlikte yeni yatırımları, doğru stratejileri ve yeni ürünleri ile faaliyet gösterdiği ülke sayısını katlamayı amaçlıyor.

“Programa ikinci kez dahil olmanın gururunu yaşıyoruz”

Turquality programının Türkiye için çok prestijli ve önemli bir program olduğunu belirten Peyman Pazarlama ve İletişim’den Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cemil Hayri Durgun, Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı Turquality’de ilk dönemimiz 2017 yılında başladı. Programa girdiğimiz ilk yıl başta; Kosova, KKTC ve Irak olmak üzere 40 ülkede faaliyet gösterdik ve Arnavutluk gibi bazı hedef pazarlarımızda güçlü bir pazar liderliği elde ettik. Dönem sonuna kadar ise 50’yi aşkın ülkede ihracat ve iletişim çalışmalarımızı sürdürdük. Şimdi ikinci kez Turquality programına dahil olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çünkü marka desteği almamız aynı zamanda güçlü kurumsal yapımızın, sağlam tedarik zincirimizin ve inovasyon odaklı üretim ve ürün geliştirme süreçlerimizin bir başarısıdır. Peyman olarak, 2028 yılına kadar sürecek olan ikinci dönemde yurt dışı çalışmalarımıza hız vererek faaliyet gösterdiğimiz ülke sayısını artıracağız” diye konuştu.