Skip to content Skip to footer

Pınar Bardak Kefir ve Pınar Protein Süzme Peynir “Yılın İnovatif Ürünleri” seçildi

Sağlıklı ve mutlu nesiller için tüketicilerini 50 yıldır sağlıklı, lezzetli, yenilikçi ve kaliteli ürünlerle buluşturan Pınar’ın Protein Süzme Peynir ve Bardak Kefir ürünleri, YouGov Pazar araştırma ve anket şirketi tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Yılın İnovatif Ürünleri” araştırmasında ödüle layık görüldü.

Serpil Veral: “Tüketici Trendlerini Takip Ederek İnovatif Ürünler Geliştiriyoruz”

Pınar’ın süt ve süt ürünleri pazarının önem­li bir oyuncusu olarak kurulduğu günden bu yana tüketicilerin ihtiyaçlarını anlamak ve AR-GE gü­cüyle bu ihtiyaçlara cevap verecek ürünler gelişti­rerek tüketicilerle buluşturmak için çalıştığını dile getiren Pınar Süt Pazarlama Direktörü Serpil Veral, “Yıllardır kazandığımız deneyim ile tüketicilerimize en iyi ürünleri sunmak için çalışmala­rımıza devam ediyoruz. Tüketicilerle yapılan birebir ve grup görüşmeleriyle yakın temasta bulunuyor, onların değişen ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak çalış­malarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalardan biri bardak kefir ve diğeri de protein süzme peynir… Kefirin doğasında bulunan ekşimsi tadın özellikle çocuklarda sağlıklı bes­lenme alışkanlığı oluşturmakta zorluk oluşturmasından yola çıkarak daha kolay, ağızda ekşimsi bir tat bırakmayan Pınar Bardak Kefir’i geliştirdik. Pınar Protein Süzme Peynir’i de spor veya egzersiz için gereken prote­in ihtiyacını kaliteli besinlerden sağlamak, kas gelişimini ve onarımını arttırmak isteyenler için ürettik. Pınar olarak farklı pazarlardaki gelişimleri ve tüketici trendlerini yakından takip ederek inovatif ürünleri en iyi kalitede sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Pınar’dan Bir İlk; Bardakta Kefir

Kefir kategorisinde bir ilk olarak bardak formunda ambalajlarla satışa sunulan Pınar Bardak Kefir, kefirin tüm faydalarını sunarken “yumuşak içimli” özel formülüyle yetişkin­lerin ve çocukların kefiri severek tüketmesine de kolaylık sağlı­yor. Bir porsiyon Pınar Bardak Kefir, 200 milyon probiyotik bakteri bulunduruyor ve bu probiyotik bakteriler bağı­şıklık sisteminin güçlenmesine, sindirim sisteminin düzenlenme­sine destek oluyor.

Kahvaltı, Sandviç ve Salataların Vazgeçilmezi Pınar Protein Süzme Peynir

Uzun yıllardır tüketiciler tarafından sevilerek tüketilen Pınar Süzme Peynir, yüksek proteinle buluşturularak Pınar Protein Süzme Peynir olarak sofralardaki yerini alıyor. Pınar Protein Süzme Peynir, zengin protein içeriğinin yanında az tuzlu ve yarım yağlı olması sayesinde diyet, fitness ve diğer spor programlarında kahvaltı, sandviç ve salatalarda tüke­tilebiliyor.