Skip to content Skip to footer

Pizza İl Forno, 25. şubesini Bolu’da açtı

Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Pizza İl Forno’nun lezzet yolculuğu devam ediyor. İtalyan işi pizzalarını, bu ülkenin simgelerinden “kolezyum” formundaki taş fırınlarında pişirip servis eden, özellikle vegan, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıkan Pizza İl Forno, 25. şubesini Bolu’da hizmete açtı. Şehrin başarılı ve saygın iş insanları Deniz ve Fatih Yamaner çiftinin sahibi olduğu restoranın açılışı, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Boluspor Kulüp Başkanı Savaş Abak, Gökmen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Gökmen ve Denizhan Gökmen, Pizza İl Forno CEO’su Caner Şener ve Chef&Co Founder Utku Özer ile birlikte iş, siyaset ve cemiyet hayatından davetlilerin katıldığı törenle gerçekleşti.

Bolu’nun örnek girişimcilerinden Yamaner ailesi ile güç birliğine giden Gökmen Gastronomi, yetiştirdiği birbirinden önemli şeflerle ünlenen şehre yepyeni bir lezzet kazandırdı. 14 Burda AVM yanında açılan Pizza İl Forno Bolu şubesi, pizza tutkunlarına alışılmışın dışında bir deneyim yaşatacak.

Bolu’ya gastronomi alanında, yüzde 100 Türk sermayeli Pizza İl Forno markası ile katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Bolulu iş insanı Fatih Yamaner, “Bu anlamlı günde yanımızda olan Valimize, değerli yöneticilerimize ve tüm davetlilere çok teşekkür ediyoruz. Gastronomi kenti Bolu, bu tarz yatırımları fazlasıyla hak ediyor. Bu alanda yeni yatırımlarımız olacak” dedi. Açılışta söz alan Pizza İl Forno CEO’su Caner Şener, Pizza İl Forno’nun 14. franchise şubesini, toplamda ise 25. şubelerini Bolu’da açtıklarını vurgulayarak, “Bolu restoranımız gerek modern mimarisi ve dekorasyonu gerek konsept tasarımıyla örnek bir nokta oldu. Markamızın lezzet yolculuğu, büyüyerek devam ediyor” dedi. Yamener ailesinin, sahip olduğu girişimci ruhuyla Bolu’ya değer katan başarılı işlere imza attığını söyleyen Bolu Valisi Erkan Kılıç da bu tarz tesislerin Bolu’nun marka değerine her zaman olumlu bir katkı sunacağını söyleyerek, Pizza İl Forno restoranının şehre hayırlı olmasını diledi.

Bolu şubesiyle birlikte bir meşale daha yandı

Pizza İl Forno’nun bu yıl uygulamaya koyduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, açılan her yeni restoranı için bir meşale yakarak, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına destek oluyor. Bolu şubesinin açılışıyla birlikte yeni bir meşale daha yandı ve Türk Eğitim Derneği’ne burs desteği sağlanmış oldu.