Skip to content Skip to footer

Pizza İl Forno’nun yeni durağı Bağdat Caddesi oldu

İtalyan işi pizza, Cadde’ye çıktı!

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno’nun lezzet yolculuğu yeni yılda da kaldığı yerden devam ediyor. İtalyan işi pizzalarını, bu ülkenin simgelerinden “kolezyum” formundaki taş fırınlarında pişirip servis eden, özellikle vegan, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıkan Pizza İl Forno, İstanbul’daki üçüncü, toplamda ise 26. şubesini Bağdat Caddesi’nde açtı. Pizza Il Forno’nun yeni açılan İstanbul Cadde şubesi, Caddebostan Mahallesi, Yener Sokak, B Apt. No:5/1A Kadıköy adresindeki restoranında misafirlerini ağırlıyor.

2013 yılında Ankara’da doğan ve pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Pizza İl Forno’nun fırınlarında yılda 25 milyon dilim pizza pişiyor. Türkiye’nin 81 ilini birden İtalyan işi pizzalarıyla tanıştırmayı hedefleyen marka, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtıkları yeni şubeyle 2024’e merhaba dediklerini söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Üyesi ve Pizza İl Forno CEO’su Caner Şener, “Pizza İl Forno’nun şubeleşmesinde farklı bir strateji izliyoruz. Bir taraftan karşılıklı kazan & kazan felsefesine dayanan güçlü franchise modeli ile farklı şehirlerde yeni şubeler açarken, diğer yandan kendi öz sermayemizle şubeleşmeye devam ediyoruz. 2030 yılına kadar Türkiye’nin 81 şehrinde en az 100 şubeye ulaşmış bir marka olmayı planlıyoruz” dedi. Çok yakında yurt dışında da Pizza İl Forno’lar olacağını ifade eden Şener, Orta Asya ile başlayıp, devamında Ortadoğu ve Balkanlar’a yayılmayı hedeflediklerini, bu kapsamda Katar ve Sırbistan şubelerinin hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Meşaleler yanmaya devam ediyor

Pizza İl Forno, geçen yıl uygulamaya koyduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, açılan her yeni restoranı için bir meşale yakarak, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına destek oluyor. İstanbul Cadde şubesinin açılışıyla birlikte yeni bir meşale daha yandı ve Türk Eğitim Derneği’ne burs desteği sağlanmış oldu.

Bir Pizza İl Forno restoranının anahtar teslim yatırım maliyeti ortalama 6 milyon TL

Türkiye genelinde franchise veren Pizza İl Forno, franchise sistemiyle başlattığı şubeleşme atağını 2024 yılında da sürdürecek. Kendi işinin patronu olmak isteyen vizyoner girişimcilerle büyümeyi hedefleyen marka, aylık minimum yüzde 25 kar marjı sunuyor. Giriş bedeli 60 bin dolar olan ve aylık yüzde 6 royalty bedeli alınan Pizza İl Forno’nun toplam yatırım maliyeti ise lokasyona göre değişmekle birlikte, anahtar teslim ortalama 6 milyon lira.