Skip to content Skip to footer

Porland, beyazın zarafetini yansıtan koleksiyonlarıyla NRA Show Fuarı’nda yoğun ilgi gördü

Türkiye’nin yenilikçi porselen üreticilerinden Porland, 18-21 Mayıs tarihleri arasında Chicago’daki McCormick Place’de gerçekleştirilen NRA Show Fuarı’na katılım gösterdi. Bu yılki fuarda tüm Ho-Re-Ca ürün grubunun yanı sıra Lykke, Stoneware, Twilight ve Re-Gen koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sunan Porland, 200’e yakın ikili görüşme gerçekleştirerek Kuzey Amerika bölgesine yönelik geniş bir ihracat hacmi yarattı.

Yarım asra yaklaşan tecrübesiyle dünya sofra kültürüne zarafet kazandıran Porland,  18-21 Mayıs tarihleri arasında ABD’nin Chicago şehrinde yer alan McCormick Place’de düzenlenen National Restaurant Association Show Fuarı’nda yer aldı. Gastronomi sektöründe faaliyet gösteren uluslararası birçok markanın bir araya geldiği ve sektörün önemli etkinliklerinden biri olma niteliğine sahip fuarda en güncel koleksiyonlarıyla yer alan marka, ABD ve Kanada’daki distribütörlüklerini geliştirmenin yanı sıra bilinirlik faaliyetlerini de güçlendirdi. Stoneware, Twilight ve Re-Gen koleksiyonlarının da sergilendiği fuardaki standında Lykke koleksiyonu büyük bir beğeniyle karşılanıp şefler tarafından tam not alan Porland, beyaz renkli ürünlerinin zarafetiyle de dikkatleri üzerine topladı.

Porland standına en yoğun ilgiyi ABD ve Kanadalılar gösterdi

Kendileri açısından oldukça verimli geçen fuar sonrası değerlendirmede bulunan Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, “Bu fuara Porland olarak katılmamızın en önemli nedenlerinden biri, ABD gibi dünyanın uzak ve en büyük pazarında marka bilinirliğimizi artırmaktı. Ziyaretçilerimizin yüzde 95 kadarını ABD ve Kanadalılar oluştururken bu iki ülkeye yapacağımız satışlar, elde edeceğimiz yüksek ciroların da bir müjdecisi oldu. Özellikle ABD ve Kanada’da yeni stratejiler geliştireceğimiz önemli görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Öne çıkan ürün gruplarımızda ise özellikle Lykke koleksiyonu için önemli çalışmalar yaptık ve bunun da karşılığını aldık. Birçok şef fuar standımıza girip ilk olarak Lykke koleksiyonumuzu inceledi. Diğer fuarlardan farklı olarak bu yıl beyaz renkli ürünlerimiz de oldukça ön plandaydı ve bu da ayrı bir kitlenin standımıza yoğun ilgi göstermesini sağladı” dedi.