Skip to content Skip to footer

Porland, İZEV ile anlamlı bir iş birliğine imza attı

Özel bireyler ile tabak boyama etkinliği düzenledi

Zengin ürün yelpazesi ve sıra dışı tasarımlarıyla Türkiye’nin öncü porselen üreticilerinden Porland, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü özelinde İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim Ve Dayanışma Vakfı) ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. Bu birliktelik çerçevesinde özel bireyleri Akmerkez’deki mağazası El Sanatları Atölyesi’nde ağırlayan Porland, Çini Tasarımcısı Emel Gemici eşliğinde tabak boyama etkinliği gerçekleştirdi.

Sosyal sorumluluk konularına duyarlı olan Porland, zihin farklı bireylerin eşit yaşam hakkıyla hayatın içinde aktif şekilde yer alabilmelerini desteklemek amacıyla İZEV bünyesindeki özel bireyleri mağazasında özel olarak ağırladı. Akmerkez mağazası El Sanatları Atölyesi’nde bu bireylere özel bir tabak boyama etkinliği düzenleyen Porland, Çini Tasarımcısı Emel Gemici eğitmenliği, İZEV Başkanı Merve Kılıç, farklı bireyler ve hocalarının katılımıyla anlamlı bir gün gerçekleştirdi.

Hazırlanan özel tabaklara tamamen kendi hayal güçlerini yansıtan İZEV’li gençler mağazada rengarenk bir gün geçirdi. Boyama ardından fırınlanan tabaklar kendilerine hediye edildi.

“Gerçek zenginlik, birbirimizin farklılıklarını kucakladığımızda ortaya çıkıyor”

İZEV ile gerçekleştirdikleri iş birliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, “Porland olarak, toplumsal değerleri işimize entegre ederek çalışmayı çok önemsiyoruz. Bu noktada, Dünya Engelliler Günü vesilesiyle İZEV ile çok kıymetli bir etkinlik gerçekleştirdik. Farklılıkların bir araya geldiği, herkesin yaratıcılığını ifade ettiği bir etkinlik oldu. Unutmamalıyız ki, gerçek zenginlik, birbirimizi kucakladığımızda ortaya çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

“El sanatları, el becerilerini geliştirmede önemli bir rol oynuyor”

Gerçekleştirilen etkinliğe dair değerlendirmelerde bulunan İZEV Başkanı Merve Kılıç, “İZEV gençleri, Porland’ın Akmerkez mağazasında çok keyifli zaman geçirdi. El sanatları, farklı bireylerin el becerilerini geliştirmesinde önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle bu tür çalışmalara biz de çok önem veriyoruz. Böyle keyifli bir etkinlik için bize fırsat sunan Porland’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.