Skip to content Skip to footer

Porland, yeni koleksiyonlarını Ambiente Frankfurt’ta tanıttı

10’dan fazla ülkeden 100’e yakın ticari müşteriyle görüşme gerçekleştirdi

Sofra estetiğinden başlayarak yaşamın tüm alanlarına değer katan Türkiye’nin öncü porselen üreticilerinden Porland, dünyanın en saygın tüketim ürünleri fuarı Ambiente Frankfurt 2024’e katılım gösterdi. Fuarda bünyesine katılan yeni markası “Pioli” ile yeni koleksiyonu “Funky”yi tanıtan Porland, çalıştığı 10’dan fazla ülkeden 100’e yakın ticari müşteriyle görüşme gerçekleştirdi. Porland’ın fuarda en dikkat çeken koleksiyonlarından biri de sürdürülebilirlik odağında geri dönüştürülmüş porselenden  dünyada bir ilke imza atarak ürettiği  “Re-gen” serisi oldu.

Özgün tasarımlarıyla standartların ötesine geçerek porselen sektörüne yön veren Porland, Almanya’nın ticaret kenti Frankfurt’un ev sahipliğini yaptığı ve dekorasyon, züccaciye aksesuar ile hediyelik eşya alanında Avrupa’nın en nitelikli fuarlarından biri olan Ambiente Frankfurt 2024’te yer aldı. Beş gün süresince dünyaca ünlü markaların yer aldığı, 4 bin 500’den fazla katılımcı ile 140 bin ticari ziyaretçinin buluştuğu fuarda toplam 405 metrekarelik büyüklüğe sahip iki stantta katılımcılarını ağırlayan Porland, hem ev hem de horeca sektörüne yönelik güçlü ve geniş koleksiyonlarını tanıttı.

Porland AmbienteFrankfurt2024Fuari 3

Geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen Re-gen, Kuzey Avrupa ülke ziyaretçilerini büyüledi

Fuar sonrası değerlendirmeden bulunan Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, “80’a yakın ülkede aktif olarak çalıştığımız müşterilerin yarısından fazlasının standımızı ziyaret ettiği fuarda verimli bir süreci geride bıraktık. Özellikle Avrupa, Balkan ve Orta Doğu bölgesinden yoğun katılımın gerçekleştiği fuarda biz de Porland olarak koleksiyonlarımızı iki stantta sergiledik. HoReCa standında bünyemize yeni katılan Pioli markamızı ve yeni koleksiyonumuz olan Funky’i tanıttık. Marka duruşumuzu simgelemek için fuarda sergilenen ve sürdürülebilirlik ilkemizde odak noktamız olan Re-gen koleksiyonu da özellikle Kuzey Avrupa ülkelerindeki ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Kullanım ömrü bitmiş ürünlerin geri dönüştürülmesiyle oluşturduğumuz Re-gen koleksiyonumuzda plastiğe alternatif bir yol olarak kırık porselen ürünleri yeniden değerlendiriyor ve böylelikle dünyada bir ilke imza atıp sektörümüze öncülük ediyoruz. Çevre dostu bu duruşumuz sayesinde de 2021 yılında 301,2 ton ham maddeyi geri dönüştürerek 735,13 ton CO2 sera gazı salımını engelledik. Bunun yanı sıra yaklaşık 150 ton renkli porselen kırığın geri dönüşümünü gerçekleştirerek sürdürülebilirliğe katkı sağladık. Doğal kaynaklarımızı etkin ve tasarruflu kullanmaya odaklanan bir marka olarak; geri dönüşümlü porselenlere yeni bir soluk getirerek atık malzemelere,  çevreye duyarlı, topluma faydalı, sosyal açıdan kapsayıcı ve kültürel olarak sürdürülebilirliğe örnek olan bir çözüm sunuyoruz. Öte yandan Seasons ve Alumilite koleksiyonlarımızın da ilgiyle karşılandığı fuar bizim açımızdan aynı zamanda iş ilişkilerini geliştirmek adına da önemli bir fırsat oldu. Bu noktada planladığımız 100’e yakın ticari müşteriyle görüşme sağladık, hedeflerimizi ve yeni projelerimizi konuştuk. Fuarın en önemli kazanımları arasında ise sektördeki diğer firmalar hakkında bilgi edinmek oldu” dedi.