Skip to content Skip to footer

Potato Days Türkiye 2023 Nevşehir Avanos’ta gerçekleşti

Türkiye’nin tek ve en kapsamlı patates özel fuarı Potato Days Türkiye 2023, 23-25 Ağustos tarihleri arasında Nevşehir Avanos’ta gerçekleştirildi.

Ulusal ve uluslararası 70 katılımcı firmanın; patates yetiştiriciliğinde toprak hazırlığı, hastalık, yabancı ot ve zararlı mücadelesi, tarım makinaları, sulama sistemleri, nihai ürün işlemesine kadar patates üretimine dair tüm yenilikleri ve 90’a yakın patates çeşidini paylaştığı Potato Days Türkiye 2023 patates üreticilerinin büyük ilgisini gördü. Potato Days 2023 hazırlıkları 2023 Nisan ayında başladı. Katılımcı firmaların, ekim ve şahit alan uygulamalarını gerçekleştirdikleri yetiştiricilik alanları yaklaşık 6 ay süren hummalı çalışmaların ardından 23-25 Ağustos tarihleri arasında patates üreticilerinin ziyaretine açıldı.

Dünyada eşi benzeri bulunmayan doğal yer altı depoları ile patates yetiştiriciliğinin kalbi olan Nevşehir Avanos’ta,  DLG Fuarcılık tarafından düzenlenen Potato Days Türkiye 2023’ün açılış törenine Nevşehir Valisi Ali Fidan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, MHP Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Almanya Büyükelçiliği Ticaret Bölüm Başkanı Florian Burkhardt, Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, TSÜAB Başkanı Yıldıray Gençer, Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Nurlu, NTSO Genel Sekreteri Av. İbrahim Akgür, NTB Genel Sekreteri Uslu Tombalak, MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu, AK Parti Avanos ilçe Başkanı Ömer Önal, MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Çakır, DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz, DLG international Genel Müdür Yardımcısı Dr. Lars Huf, Nevşehir Patates Üreticileri, Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (PÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Güney, Doğa Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Karahan, Yiğitsan Tarım Makinaları A.Ş Hurşit Yiğit, kurum müdürleri, oda, birlik ve kooperatif başkanları  ulusal ve uluslararası firmalar ve çok sayıda üretici katılım gösterdi.

Potato Days Türkiye 2023 Nevşehir Avanos'ta gerçekleşti - Perakende.org