Skip to content Skip to footer

Quantic, satış platformunu ölçeklendirmek, iyileştirilmiş bir geliştirici deneyimi ve çevrimdışı yetenekler sunmak için Capella’yı seçti

Bulut veritabanı platformu şirketi Couchbase, Inc. (NASDAQ: BASE), bulut tabanlı bir satış noktası (POS) platformu şirketi olan Quantic‘in AWS üzerinde büyüyen iş yüklerini yönetmeye ve ölçeklendirmeye yardımcı olmak için Couchbase Capella hizmet olarak veritabanını seçtiğini duyurdu. Modern uygulamalarını Capella ile güçlendiren Quantic, müşterilere sorunsuz ve güvenilir deneyimler sunmak için büyümeye artık hazır.

Quantic’in kurucu ortağı ve CEO’su Vigyan Kaushik; “Müşteri portföyümüz genişledikçe, Couchbase’den önce sahip olduğumuz veritabanının bize yetmediğini fark ettik. Kurumsal düzeyde ölçeklenmede zorlanıyordu ve tüm kümelerimizi yönetmek artık geliştiriciler üzerinde büyük bir yük oluşturmaya başlamıştı. İhtiyaçlarımızı desteklemek için kurum içinde bir veritabanı oluşturmak, maliyet, zaman ve yetenek açısından değerlendirildiğinde söz konusu bile olamazdı. Capella ile biraz vakit geçirdikten sonra, onun bizim için en iyi çözüm olduğunu anlamamız oldukça kısa sürdü. Capella’nın etkileyici fiyat-performansı ve benzersiz uç yetenekleriyle, müşterilerimizin uygulamaları internet kesintilerinde bile senkronize kalabiliyor ve aynı zamanda geliştirici ekiplerine daha fazla çeviklik sağlayabiliyoruz” dedi.

Quantic; konaklama, perakende, finansal hizmetler ve birçok sektörde hizmet olarak POS Platformu (PaaS) ve işlemciden bağımsız yazılım çözümleri sunuyor. Müşteriler, bağlayıcı sözleşmeler veya gizli ücretler olmadan çok kanallı bir deneyim elde ediyor. Quantic’in uygulamaları, müşteri konumları baz alınarak birden çok küme ve sunucuya yerleştirilmiş olup yüksek seviyede güvenilirlik ve kullanılabilirlik sağlıyor.

Quantic’in uygulamaları, önceki NoSQL veritabanının işleyebildiğinden çok daha hızlı ölçeklenmeye başladı ve bu durum inovasyon yapmayı zorlaştırdı. Ayrıca, müşterileri ve son kullanıcıları için kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen çalışma süresi sorunlarına yol açan zorluklarla karşılaşıldı. Quantic’in büyüyen müşteri portföyüne ve yeni ürün geliştirmelerine ayak uydurabilen yeni bir bulut veritabanı platformuna ihtiyacı vardı.

Quantic, rekabetçi bir değerlendirmenin ardından yüksek performans, üstün ölçeklenebilirlik, geliştirici açısından aşinalık ve kullanım kolaylığı nedeniyle AWS’de Capella’yı seçti. Quantic’in geliştirme ekibi, modern uygulamalarına güç veren veritabanı Capella ile müşterileri için yenilik yapmak için artan üretkenlik ve daha fazla çeviklikten yararlanırken, aynı zamanda dizin oluşturma ve geliştirici iş yükleri üzerinde anında ve önemli bir olumlu bir etki yaşadı.

Couchbase CTO’su Ravi Mayuram; “Quantic, POS sektörünü modernize ediyor. Bu, evrim geçiren akıllı cihazların mevcut eskiyen POS sistemlerinden çok daha fazlasını yapabilmesini ve bunu, ilgi çekici bir müşteri deneyimi için gerçek zamanlı veriler sağlayan bir arka uca bağlamasını gerektiriyor. Capella, hizmetlerin bulutta hızlı bir şekilde gelişebilmesi için modern bir veritabanının performansını, ölçeğini ve esnekliğini sağlıyor. Bütün bunları çevrimdışı senkronizasyon ve POS akıllı cihazlarındaki yerleşik uç veritabanımızla birleştirdiğimizde, Quantic artık farklı sektörlere göre özelleştirilmiş yeni çözümler sunabiliyor.”

Quantic’in müşterilerinin çoğu gerçek zamanlı verilere gereksinim duyuyor. Merkezinde Capella olan Quantic platformu uygulamaları güvenilir bir şekilde çalıştırabiliyor ve anında güncellemeler ve sorunsuz bir son kullanıcı deneyimi sağlayabiliyor. Capella ayrıca sunduğu araç seti ile Quantic’e artan iş yüklerini ölçeklendirme ve yönetme yeteneği sağlayarak geliştiricilerin hızla yenilik yapmalarına olanak tanıyor.

Capella deneme sürümünüzü başlatmak için couchbase.com/products/capella/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ek Kaynaklar

Quantic, satış platformunu ölçeklendirmek, iyileştirilmiş bir geliştirici deneyimi ve çevrimdışı yetenekler sunmak için Capella’yı seçti - Perakende.org