Skip to content Skip to footer

Ramazan’da sofraların sultanı eşsiz Pınar tatları

Pınar Su ve İçecek, iki yeni ürünle çeşitlenen soğuk çayları ve doğal kaynak suyuyla yapılmış limonatası ile Ramazan sofralarının sultanı olmaya aday…

Oruç tutulan süre boyunca yaşanan sıvı kaybı metabolik dengeyi değiştirdiği için özellikle Ramazan’ın ilk günleri zor geçebiliyor. İlerleyen günlerde de vücuttaki sıvı dengesini koruyabilmek için bol su tüketmek, iftarda ve sahurda yiyeceklerin yanında sağlıklı içeceklerden destek almak son derece önemli. Pınar Su ve İçecek’in vegan sertifikasına sahip soğuk çayları ve doğal kaynak suyu içeren limonatası, Ramazan boyunca farklı tatlar arayışında olanlara keşfedilecek yeni lezzetler sunuyor.

İftara başlarken ılık su

Yetişkin bir insan için günde ortalama 8-10 bardak su içmenin yeterli olduğunu belirten Beslenme Uzmanı Betül Karakuş, Ramazan ayında bu miktarı iftar ve sahur arasında mutlaka tamamlamak gerektiğini belirtiyor. Karakuş’a göre eğer su tüketimi yetersiz kalıyorsa iftara başlarken ılık bir bardak su içmek ve mutlaka çorba tüketmek sıvı alımı adına önemli. Bu dönemde susuzluğu gidermek için fonksiyonel içecekler tercih edileceği gibi aşırı tuzlu ya da şekerli olan ve su ihtiyacını artıran besinlerden de uzak durmak gerekiyor.

Doğal kaynak suyu ile limonata

Türk damak tadının klasikleşen lezzetlerinden limonata, Pınar yorumuyla Ramazan sofralarına renkli bir dokunuş vaadediyor. Doğal kaynak suyuyla hazırlanan Pınar Limonata, yemeklerin yanında keyifle tüketilecek lezzetli bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Ferahlatan soğuk çay çeşitlendi

Pınar İçecek ailesinin en sevilen lezzetlerinden Soğuk Çay, Ramazan öncesinde tüketici beğenisine sunduğu Mango Ananas ve Çilek ile, çeşit sayısını dörde çıkarttı. Tüketicilerin talep ve beklentileri doğrultusunda, limon ve şeftaliye ek olarak sunulan iki çeşidi ile Pınar Soğuk Çay, gün boyu yaşanan susuzluğu gidermeyi ve kaybedilen enerjiyi geri kazanmayı sağlıyor. Vegan V-Label sertifikasına sahip Pınar Soğuk Çay Ramazan ayında da vegan beslenmeyi tercih edenler için lezzetli bir içecek alternatifi sunuyor.

Ramazan’da sofraların sultanı eşsiz Pınar tatları - Perakende.org