Skip to content Skip to footer

Reckitt Türkiye’den yurtdışına üst düzey atama

Türkiye’nin hijyen ve sağlık alanlarında lider markalarını bünyesinde bulunduran Reckitt Türkiye’den global arenaya üst düzey atama gerçekleşti. Son olarak Reckitt Türkiye Hijyen Kategori Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Cem Oğuzcan Finish Performans Ürünleri Küresel Marka Direktörü olarak atandı.

Reckitt Türkiye’de başarılı imza atan Cem Oğuzcan, markanın tüm dünya pazarlarında sunulan performans ürünlerinin yanı sıra inovasyon portfolyosunu geliştirmekten sorumlu olacak.

Koç Üniversitesi’nde, iş idaresi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinde çift ana dal olmak üzere üstün başarı ile tamamlayan Cem Oğuzcan, profesyonel iş yaşamına sağlık sektöründe dönemsel yurtdışı görevleri üstlenerek başladı.

Reckitt Türkiye bünyesine 2016’da sağlık iş biriminde kıdemli marka müdürü olarak katılan Cem Oğuzcan, 2017 yılında şirketin Hijyen iş birimine geçti ve Finish markasının kıdemli marka müdürü görevini üstlendi. Takip eden yıllarda Finish görevinin yanında Yüzey Bakım kategorisine de liderlik etti.

Reckitt Türkiye Hijyen Kategori Pazarlama Müdürü olarak atandığı 2019 yılından bu yana Finish markası başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında sayısız ödül kazanan pek çok projenin Türkiye, Doğu Avrupa ve diğer uluslararası pazarlardaki liderliğini yaptı.