Skip to content Skip to footer

Reis Gıda 42 yıldır kalitesini standartları ile koruyarak sürdürüyor ve “Daha İyi Bir Dünya İçin Ortak Vizyon” temasını benimsiyor

14 Ekim Dünya Standartlar Günü vesilesiyle, Reis Gıda olarak, güvenli ve kaliteli gıdanın önemini vurguluyor ve bu yıl için belirlenen “Daha İyi Bir Dünya İçin Ortak Vizyon” temasını benimsiyoruz. 1981 yılından bu yana bakliyat sektöründe faaliyet gösteren Reis Gıda, 42 yıldır kalite, gıda standartları ve hijyeni ön planda tutarak üretim yapmaktadır. Bu süre zarfında güvenli gıda üretimi için sürekli olarak yenilikçi yaklaşımlar geliştirmekte ve en üstün kaliteyi tüketicilerine sunmayı ilke edinmektedir.

Günümüzde güvenli gıda üretiminin temel unsurları arasında hammaddelerin seçimi ve değerlendirmesi, işletmeye kabul, üretim aşamaları, son muhafaza ve sevkiyat gibi bir dizi faktör bulunmaktadır. Reis Gıda, ürünlerinin her aşamasını titizlikle kontrol eden bir yaklaşım benimseyerek, gıda güvenliğini ve kaliteli üretimi sağlamak amacıyla 1994 yılından bu yana TSE kontrolünde Avrupa Birliği’nin gıda hijyeni olarak benimsediği HACCP “Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları Yönetim Sistemi”ni uygulayan ilk marka olmuştur. Bu sistem, ürünlerin tarladan sofraya gelene kadar her aşamasının izlenip kontrol edilerek gıda güvenliğini sağlayan ve tüketicilerimizin güvenli gıda erişmesini sağlayan bir sistemdir.

Dünya genelinde karşı karşıya olduğumuz çevre sorunları, bizim için daha iyi bir dünya vizyonunu daha da önemli kılıyor. Reis Gıda olarak, çevresel sürdürülebilirlik konusundaki taahhüdümüzü güçlendiriyoruz. Kaynaklarımızı daha etkili bir şekilde kullanarak atık üretimini azaltma, enerji verimliliğini artırma ve doğal kaynakları koruma hedeflerimize odaklanıyoruz. Bu vizyon, sadece bugünün ihtiyaçlarını değil, aynı zamanda gelecek nesillerin daha sağlıklı bir dünyada yaşama hakkını da içeriyor. Ortak bir vizyonla, çevre sorunlarına karşı birlikte çalışarak daha iyi bir dünyanın inşasına katkıda bulunuyoruz.

Reis Gıda, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 22000 Gıda Yönetim Sistemi Standardı belgeleri ile tüketicilerinin kaliteli ve güvenli gıdayı ulaşabilmeleri için “Reis Gıda Güvencesi“ni oluşturmayı ve sürdürmeyi misyon edinmiştir. Ulusal ve uluslararası kalite normlarına uygunluğu belgelenmiş Reis ürünleri, Amerika, Hollanda, Almanya, Fransa, Kanada ve Belçika gibi 26 ülkeye ihraç edilmektedir.

Pandemi döneminde aldığı önlemler ve gerçekleştirdiği hijyen standartları ile Reis Gıda, TSE tarafından “COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni sektöründe ilk alan firma olmuştur. Bu belge, Reis Gıda’nın güvenlik ve hijyen konusundaki titizliğinin bir göstergesidir.

Reis Gıda, tüketicilerin güven ve beğeni ölçeğinde birinci sıraya yerleşmiş ve “en güvenilen”, “en çok tercih edilen” marka olarak kabul edilmiştir. Bu sonuçlar, Reis Gıda’nın tüketicilere her zaman aynı lezzeti ve kaliteyi sunma garantisini yansıtmaktadır. Aynı zamanda, Reis Gıda, 2019 yılında güven ve sadakat kriterinde birinci sıraya yerleşmiş ve “Güvenli Tedarikçi Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.

Reis Gıda olarak önceliğimiz, tüm tüketicilerimizin güvenli gıdaya ulaşabilmesini sağlamak ve dünya genelinde insanları Reis markası, ürünlerinin tadı, lezzeti ve kalitesiyle buluşturmaktır. Bu hedefe ulaşmak için markamıza ve kalite standartlarımıza sürekli yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Reis Gıda 42 yıldır kalitesini standartları ile koruyarak sürdürüyor ve "Daha İyi Bir Dünya İçin Ortak Vizyon" temasını benimsiyor - Perakende.org