Skip to content Skip to footer

Reis Gıda, Otizm Farkındalık Günü’nde “Kırmızı Işık” yakarak güçlü bir destek sağladı

Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde, Reis Gıda sosyal sorumluluk bilinciyle önemli bir adım atarak otizm spektrum bozukluğu konusunda farkındalık yaratmayı ve bu alandaki desteklerini göstermeyi hedefledi. Tohum Otizm Vakfı’na destek olmak amacıyla Reis Gıda, merkez fabrikasını kırmızı ışıkla aydınlatarak “otizmli bireylerin yanındayız” mesajını güçlü bir şekilde iletti. Ayrıca, Reis Gıda çalışanları da kırmızı giyinerek otizm farkındalığına dikkat çekti.

Bu anlamlı gün kapsamında, Reis Gıda’nın sosyal medya hesapları #OtizmeKırmızIşıkYak etiketi altında paylaşımlarda bulundu, otizmli bireylere ve ailelerine yönelik toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik mesajlar yayınladı.

Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada; “Otizm, toplumun her kesimini ilgilendiren ve erken tanı ile çok daha iyi yönetilebilen bir durum. ‘Kırmızı Işık’ ile otizmli bireyler ve aileleri için farkındalık yaratmayı ve onlara destek olmayı amaçlıyoruz. Toplum olarak otizm spektrum bozukluğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bu bireylere destek olmak hepimizin sorumluluğundadır. Bu özel günde atılan adımlar, otizmli bireylere karşı toplumsal bilinci artırma ve onların yaşam kalitelerini iyileştirme yönünde atılmış önemli adımlardır.” dedi.

Reis Gıda, otizmli bireylerin sosyal hayata entegrasyonuna katkı sağlayacak projeleri desteklemeye ve otizm spektrum bozukluğu konusunda toplumsal farkındalığı artırmak istediklerini belirtti.

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel

Reis Gıda, Otizm Farkındalık Günü'nde "Kırmızı Işık" yakarak güçlü bir destek sağladı - Perakende.org