Skip to content Skip to footer

Remote İstanbul üçüncü kez başladı

Kundura Sahne ve Berlin merkezli tiyatro grubu Rimini Protokoll’ün ortaklığında üçüncü kez gerçekleşecek Remote İstanbul, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla 1-11 Aralık tarihleri arasında Kadıköy’de gerçekleşecek.

Belgesel tiyatronun öncü Alman grubu Rimini Protokoll’ün dünya metropollerine özel tasarladığı ve Berlin, Milano, Moskova, Taipei gibi 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, şehri sahneye ve oyunun başrol oyuncusuna dönüştürüyor. Şehirle kurduğumuz bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendiren oyun; İstanbul ile ilişkimize yeni gözlerle bakmaya ve onu anlayarak yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor.

Perşembe’den Pazar’a, Kadıköy sokaklarında

Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği Remote İstanbul, 11 Aralık’a dek Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek. Katılımcıları saat 15:30’da, Kadıköy Koşuyolu’ndaki Manolya Parkı’nda karşılayan oyun, Türkçe gerçekleşiyor.

Ayrıntılı bilgi: https://beykozkundura.com/remoteistanbul