Skip to content Skip to footer

Sapro’dan üniversiteli 50 kız öğrenciye burs desteği

Private label ıslak mendil üretimi alanında Avrupa’nın en büyük dört üreticisinden biri olan Sapro, sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almayı sürdürüyor.  Sapro, Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) ‘Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’ burs fonuna bağışta bulunarak 50 üniversiteli kız öğrencinin eğitimine destek oluyor. 

Türk Eğitim Vakfı (TEV) çatısı altında kurulan ‘Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’ burs fonuna bağışta bulunan Sapro, bu kapsamda 50 üniversiteli kız öğrencinin eğitimine destek olacak. Türkiye’nin kendi alanında en fazla sürdürülebilirlik yatırımı yapan firmalarından biri olan Sapro, 50 öğrencinin bir yıllık üniversite ve yaşam masrafını karşılayacak.

Eğitimde fırsat eşitliğine inanıyoruz 

Sapro Genel Müdürü Murat Gönül, “Eğitimde fırsat eşitliğine Sapro olarak gönülden inanıyoruz. Bu kapsamda toplumsal fayda sağlayan sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almak bizler için büyük anlam taşıyor. Özellikle kız öğrencilerin hayatlarına dokunarak onları geleceğe hazırlamak oldukça önemli. TEV çatısı altında kurulan ‘Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’ burs fonuna destek olmak bizim için büyük bir gurur. Burs desteğimiz ile üniversiteli kız öğrencilerimizin yaşamında kalıcı bir fayda yaratabileceğimize inanıyoruz. Uluslararası kariyer için de bu tip destekler önem taşıyor. Sapro ailesi olarak, benzer projelerde yer almaya devam edecek, gençlerimize destek sağlamayı sürdüreceğiz.” dedi.

‘Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’ burs fonu, maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamayan genç kızların eğitimine destek olmak amacıyla 2018 yılında oluşturuldu. Proje kapsamında bugüne kadar yüzlerce öğrenci desteklendi.