Skip to content Skip to footer

Sapro’nun Platin Sponsoru olduğu “8. Private Label Zirvesi” tamamlandı

Private label ıslak mendil üretimi alanında Avrupa’nın en büyük dört üreticisinden biri olan Sapro, “Private Label Zirvesi” nin bu yıl 8. kez sponsorluğunu üstlendi. Sektör profesyonellerinin buluştuğu etkinlikte; pazar dinamikleri ve sektörün genel durumu konuşuldu.

Türkiye’de private label ıslak mendil üretimi alanında lider şirket olan Sapro, bu yıl da PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Private Label Zirvesi“nin sponsoru oldu. 20 Aralık’ta, Pendik Crowne Plaza’da gerçekleşen etkinlikte, ülkemizin önde gelen hızlı tüketim ürünleri sanayici ve tedarikçilerinden oluşan PLAT üyeleri ile ulusal ve yerel perakende zinciri yöneticileri bir araya geldi.

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yedi yıldır üst üste yer alarak başarı trendini devam ettiren, Türkiye’nin en büyük ıslak mendil üretici ve ihracatçısı Sapro, bugün 25 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’de private label sektörünün gelişmesine öncülük eden firmalardan biri olarak dikkat çekiyor.

“Üzerimize düşeni, layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz”

Private Label Zirvesi’nde konuşma gerçekleştiren Sapro Temizlik Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Zincirkıran Cumhuriyetin 100.yılına, başarılara imza atarak girmenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Ceyhun Zincirkıran “Sapro kurucuları olarak 1989’dan beri Private Label ve Hızlı Tüketim Ürünleri ticareti yapıyoruz. Geldiğimiz noktada, 35 yıldır geliştirdiğimiz vizyonumuz sayesinde, Türkiye’de Hızlı Tüketim Ürünleri, Private Label üretim ve ihracatının öncüsü olmak konusunda, bugün de herkesin verdiği bu çabayı görünce, ne kadar doğru bir karar aldığımızın gururunu yaşıyoruz. Sanayinin gelişmesine katkıda bulunurken, sağladığımız istihdam ve yarattığımız katma değerle de ülkemizin kalkınmasında üzerimize düşeni layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Ayrıca, ülkemizde private label sektörünün öncü şirketlerinden biri olarak pazarın gelişimine katkı sağlayan böyle kapsamlı bir etkinliğin sponsorluğunu üstlenmek, bizim için oldukça kıymetli. PLAT derneği sayesinde bugün Türkiye’de çok güzel bir Private Label ailesi oluştu. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yılki zirvenin de katılımcılara yeni iş birlikleri olanakları sunarak private label pazarının gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.