Skip to content Skip to footer

Şefik Sarıkaya: Yüksek performanslı ve çevreye duyarlı ürünlerimizle pazarda fark yaratacağız

Bu yıl sektördeki öngörüleriniz nelerdir?

“Bu yıl sektördeki öngörülerimize bakacak olursak, yeni nesil filtreler ile formüle edilmiş güneş koruyucu ürünlerin öne çıkacağını görüyoruz. Dünya trendlerindeki bu eğilimi erkenden yakalamış bir firma olarak, bu kategorideki en iddialı ürünleri üretmenin gururunu yaşıyoruz. Özellikle UV filtre teknolojilerindeki yenilikler ve çevre dostu formülasyonlar, tüketicilerin daha fazla ilgisini çekiyor. Biz de Sinoz Kozmetik olarak, Türkiye’deki sektör öncülüğümüzü bu alanda da sürdürmeyi hedefliyoruz. 2024 yılında, sürdürülebilirlik ve sağlık konularında bilinçlenmiş tüketicilerin taleplerine yanıt verecek şekilde, yüksek performanslı ve çevreye duyarlı ürünlerimizle pazarda fark yaratacağız.”

2024 yılının sektöre yansımasını nasıl değerlendirirsiniz?

“2024 yılına baktığımızda, döviz kurlarındaki artışın sektöre önemli bir etkisi olacağını öngörüyoruz. Kaliteli içeriğe sahip ürünler üretebilen markalar ile zayıf içeriklerle düşük maliyetlere odaklanan markalar arasındaki farkın daha da belirginleşeceğini düşünüyorum. Maliyet artışlarından etkilenmemiş gibi gözüken ucuz ve düşük kaliteli markalara tüketicilerin daha dikkatli ve çekinerek yaklaştığını gözlemliyoruz. Bu da tüketicilerin daha bilinçli tercihler yaparak, ürünlerin içeriklerine ve markaların güvenilirliğine daha fazla önem verdiklerini gösteriyor. Sinoz Kozmetik olarak, kaliteli ve etkili içeriklere sahip ürünlerimizle tüketicilerimizin bu beklentilerini karşılamaya devam ediyoruz.”

Ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

“Sinoz Kozmetik olarak, temiz ve etkili içeriklere sahip, farklı cilt tiplerine uygun formüllerle üretilmiş, yüksek kaliteli ürünler sunmaktayız. Dünyadaki trendleri yakından takip edip, proaktif bir şekilde kendimize uyarlıyoruz. Ürün yelpazemiz geniş olup, anti-aging kremlerden, leke giderici serumlara, güneş koruyuculardan, günlük bakım ürünlerine kadar birçok kategoride tüketicilerimize hitap ediyoruz. Ürünlerimizi 40 farklı ülkede, birçok farklı kültürden tüketicinin beğenisine sunmaya devam ediyoruz ve bu geniş coğrafi yayılım, kalitemizin ve güvenilirliğimizin bir göstergesidir.”

BeautyEurasia Fuarı’ndan hedefleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

“BeautyEurasia Fuarı’ndaki hedeflerimiz arasında, özellikle odağını Türkiye menşeili ürünlere çevirmiş olan coğrafyalardan, globalleşen Sinoz ailesine katılacak değerli partnerler bulmak yer alıyor. Bu fuar, bize uluslararası arenada yeni iş ortaklıkları kurma ve mevcut iş ilişkilerimizi güçlendirme fırsatı sunuyor. Amacımız, Sinoz markasının global pazarda daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak ve ihracat hacmimizi artırarak, dünya genelinde daha fazla tüketiciye kaliteli ürünlerimizi ulaştırmak.”

BeautyEurasia Fuarı’ndan beklentileriniz neler?

“BeautyEurasia Fuarı’na ilk kez katılıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu fuardan ilk beklentimiz, Sinoz gibi bir markanın yanına yol alabilecek farklı yurtdışı ortakları ile tanışma fırsatı bulmak. Ayrıca, sektördeki yenilikleri ve trendleri yakından takip ederek, kendi ürün portföyümüzü daha da zenginleştirmek ve geliştirmek istiyoruz. Sinoz Kozmetik olarak, uluslararası pazarlarda daha güçlü bir varlık göstermek adına, bu fuardan elde edeceğimiz geri bildirimleri ve iş birliklerini çok önemsiyoruz.”