Skip to content Skip to footer

Sephora Türkiye’deki ilk amiral mağazasını Bağdat Caddesi’nde açıyor

Dünyanın lider güzellik perakendecisi Sephora, yeni konseptiyle Türkiye’deki en büyük mağazasını 11 Kasım 2023 Cumartesi günü Bağdat Caddesi’nde açmaya hazırlanıyor.

Güzellik tutkunlarının vazgeçilmez markası Sephora’nın Türkiye’de uzun zamandır beklenen amiral Cadde Mağazası, “Core Concept” adı verilen yeni konsepti ile İstanbul Bağdat Caddesi’nde açılıyor. Bu yeni konsept İngiltere Westfield ve Fransa Champs Élysées’den sonra ilk kez Türkiye’de uygulanıyor olacak. Sephora Türkiye’nin, Genel Merkezi’ni de taşıyacağı lokasyonda, ilk 2 katının mağaza olarak faaliyet göstereceği 5 katlı ve 4000 metrekareden oluşan binası, dünyadaki ilk ve tek Sephora Binası olma özelliğini taşıyor.

Sephora Cadde mağazası, Suadiye’de, 500 metrekarelik alanda, beyaz ağırlıklı, minimalist ve deneyim odaklı bir konseptle tasarlanırken, tüketicilerine sadece Sephora’da bulabilecekleri Sephora Collection, Benefit, Tarte, Make Up Forever, Rare Beauty, Fenty Beauty ve Drunk Elephant gibi dünyaca ünlü 150’ye yakın marka, 10 binden fazla ürün seçeneğinin yer aldığı benzersiz bir marka kürasyonu ve güzellik deneyimi sunacak.

Yeni mağaza; ‘click & collect’ten ‘self check-out’a, stoğu tükenen ürünlerin adrese gönderimini sağlayan Sephora+ uygulamasından kişiye özel notaları belirleyen ‘fragrance discovery’e kadar birçok yenilikçi ve teknolojik dijital araç ile donatıldı. Güzellik dünyasının en yeni ve trend kürasyonunu öne çıkaracak “Hot On Social” bölümü ve hediye seçkisini şık paket tasarımları ile destekleyen “Gift Hub” yine Sehpora Bağdat Caddesi’nde deneyimi zenginleştirecek. Sephora’nın Türkiye genelindeki 40. satış noktası olan Cadde mağazasında yer alan VIP müşteri hizmeti (VIP Room) ve özel cilt bakım odalarının (Skincare Room) bulunduğu lounge alanında verilecek güzellik servisleri ile de özel müşterilere çok ayrıcalıklı ve kişiselleştirilmiş güzellik deneyimleri yaşatılması hedefleniyor.

Sephora Dünya Başkanı ve CEO Guillaume Motte, Bağdat Caddesi Mağazası için:

“Dünyanın omni-kanal prestij güzellik lideri Sephora, benzersiz kürasyon gücü ve inovatif bakış açısı sayesinde değişen müşteri beklentilerini karşılamak ve onlara fark yaratan bir deneyim sunmak için güzelliğin kurallarını sürekli olarak yeniden tanımlıyor.

Sephora olarak mağazaların gücüne inanıyoruz ve Türkiye’deki müşterilerimizi Bağdat Caddesi’nde, Sephora’nın yeni amiral mağaza konseptiyle tanıştırmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Yeni amiral mağazamızda, benzersiz marka kürasyonu, ayrıcalıklı mağaza içi deneyimi ve enerji dolu güzellik uzmanlarımız sayesinde, Sephora deneyimini üst seviyeye taşıyoruz.

Güzelliğin olağanüstü gücünü iş ortaklarımız ve bize güvenen güzellik topluluğumuzla birlikte yaymak için dinamik, güçlü ve büyüyen bir güzellik pazarı olan Türkiye’ye yatırım yapmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz.”

Sephora Türkiye Genel Müdürü Berrin Özduman ise Sephora Türkiye Amiral Mağazası’nın açılışından dolayı ekip olarak büyük heyecan duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Sephora olarak müşterilerimize en iyi deneyimi en kaliteli ürünü ve en son trend’leri ilk olarak ve sadece Sephora’da sunmak en büyük önceliğimiz. Türk tüketicisini, kültürel kodlarımızı da içeren çok özel, yepyeni bir Sephora deneyimi ile buluşturacağız. Dünyada ilk defa lanse edilen bu konsept Sephora olarak Türkiye’ye verdiğimiz değerin de bir yansıması. Yatırımlarımız sürekli bir ivme, kalite, deneyim ve Sephora’ya özel bir çeşitlilik ile devam ediyor. Bu özel mağazada müşterilerimiz başka hiçbir yerde bulamayacakları Sephora’ya özel ürünler, markalar ile tanışacak; makyaj ve bakım servislerimizle kendilerini olağanüstü hissedecekler. Sephora Global’in en büyük yatırımı olan Bağdat Caddesi Sephora binasını Türk tüketicisi ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.”

Tüm dünyada açılışa özel hediyeler, gösteriler ve masterclass’larla dolu eğlenceli mağaza açılışlarıyla bilinen Sephora, 11 Kasım Cumartesi günü saat 12:00’de Cadde mağazasının kapılarını açacak. Sephora Türkiye, açılış günü alışveriş yapan ilk 500 kişiye toplamı 10.000 TL değerinde, orijinal boy ürün ve Sephora x Maison Sacrèe tasarım çanta hediye edeceğini duyurdu. Yine açılışın ilk saatlerine özel binlerce hediye ve sürpriz güzellik tutkunları ile buluşmayı bekleyecek.

Sephora’nın yeni amiral mağazası, donanımlı güzellik uzmanları, deneyim alanları, makyaj ve bakım servisleri ile Bağdat Caddesi’nde güzelliğin merkezi olacak.