Skip to content Skip to footer

Setur Ayvalık ve Kuşadası marinaların perakende kiralaması Value Solution Partners’a emanet

Profesyonel hizmetleriyle perakende, gayrimenkul, ofis, lojistik dahil olmak üzere çeşitli varlık türlerinde faaliyet gösterip; satın alma, inşaat, yerleşim ve yatırım alanlarına özel hizmetleriyle müşterilerinin verimliliğini en üst seviyeye taşımayı hedefleyen VS Partners; sahip olduğu marina zinciri ile Türkiye’nin lider marina işletmecisi olan Setur Marinaları ile önemli bir stratejik ortaklık gerçekleştirdi.

VS Partners; Ayvalık ve Kuşadası marinaların içerisinde yer alan perakende ve yeme & içme alanlarının kiralama hizmetini üstlendi.

Türkiye’nin lider zincir marina işletmecisi olan Setur Marinaları; Kalamış, Yalova, Ayvalık, Midilli, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Kaş, Finike, Antalya ve Ören olmak üzere toplamda 11 marinanın işletmesini yürütüyor.

İçerisinde çeşitli perakende markaları ve gastronomi markaları yer alacak Ayvalık Marina’nın kiralama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu yılın 2. yarıyılda renovasyon süreci tamamlanacak ve hizmete açılacak Ayvalık Marina 5.000 m2’lik ticari kiralanabilir alana sahip olacak.

Faaliyeti devam eden Kuşadası Marina’nın renovasyon sürecinin 2025 yılında tamamlanmış olması planlanıyor. Renovasyon sürecinin tamamlanması ile birlikte kiralanabilir alan kapasitesi 10.000 m2’ye çıkacak olan marina, merkezi lokasyonu ile bölgenin tüm alışveriş ihtiyaçlarını karşılayıp, bölgenin buluşma noktası haline gelecek.

İmza atılan bu iş birliği dahilinde marinaların kiralama hizmetini gerçekleştirecek ve sektöre öncülük edecek olan VS Partners, marinaların aynı zamanda reklam alanları yönetimine de destek olacaklarını belirterek bir kez daha sektörde yarattığı farkı gözler önüne serdi.

VS Partners kurucu ortakları Tarkan Ander ve Dora Şahintürk, “Türkiye’nin sayılı zincir marina işletmelerinden biri olan Setur Marinaları ile gerçekleştirdiğimiz stratejik iş birliğinin, markamız için büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. İmza atılan bu stratejik iş birliği kapsamında Ayvalık ve Kuşadası Marinaları gibi prestijli marinaların kiralamasını yönetiyor olacağız. VS Partners olarak her zaman için her projeye özel araştırmalar yürüterek, özel ihtiyaçlara yönelik özel kiralama ve yönetim hizmetleri sunarak müşterilerimizin verimliliğini en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda sektörel bakış açımıza ve profesyonelliğimize güveniyor, projeye değer katacağımıza inanıyoruz.” dediler.