Skip to content Skip to footer

Seyidoğlu 70 yıl sonra yeniden Laleli’ye mağaza açtı

Seyidoğlu Gıda lüks mağaza konseptinde yatırımlar yapacak

Seyidoğlu Gıda İstanbul Laleli’de 70 yıl önce küçük bir dükkanla başladığı iş hayatına konsept mağaza yatırımlarıyla devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un tarihi ve turistik caddelerinde mağazalaşma çalışması başlatan firma 12. mağazasını Laleli’de açtı. Laleli mağazasının kendileri için özel bir önemi olduğunu belirten Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, “1952 yılında dedem rahmetli Habeş Seyidoğlu iş hayatına Laleli’de küçük bir dükkanda başladı. Biz de hem bu hatırayı yaşatmak hem de İstanbul’un ünlü semtlerinde konsept mağazalar açma çalışmamızın startını buradan verdik. Yerli ve yabancı turistlere milli tatlılarımızı yakından tanıtmak ve kültürel değerlerimizi yaşatmak adına bu mağazayı açtık. İstanbul’un prestijli caddelerinde yeni mağazalaşma çalışmalarına devam edeceğiz” diye konuştu.

Geleneksel lezzetlerin 70 yıllık üreticisi Seyidoğlu Gıda, mağazalaşma yatırımlarına devam ediyor. İstanbul’un gözde semtlerine mağazalar açmayı planlayan firma Laleli mağazasıyla lüks kategorisindeki ilk açılışını yaptı. Hedeflerinin İstanbul’un en önemli 5 caddesinde yeni şubeler açmak olduğunu belirten Genel Müdür Göksu, “Seyidoğlu Gıda olarak 40’a yakın ülkeye 400 çeşit ürünümüzü ihraç ediyoruz. Bu anlamda Türkiye’yi ziyaret eden yabancıların ilk uğrak noktaları olan Laleli, Sirkeci, Eminönü, Taksim, Kadıköy, Karaköy gibi önemli alışveriş ve eğlence noktalarında mağazalaşmak öncelikli hedefimiz olacak. Tarihi yarım ada ilk önceliğimiz olacak. Türkiye’yi ziyaret edenlerin akıllarında ve damaklarında Seyidoğlu lezzetleri kalmasını hedefliyoruz. Laleli mağazamızda 50 kişiyi istihdam edeceğiz. Markamızın iş hayatına ilk başladığı Laleli’de 70 yılın ardından yeniden mağaza açmak bizler için anlamlı bir yatırım oldu” diye konuştu.

Laleli mağazasında satılan ürünlerin tamamına yakınının Seyidoğlu ve Sultanbacı markalı ürünler olduğu bilgisini veren Göksu, “Baklava, lokum, helva, reçel, pasta, şekerleme gibi 400 farklı kalemde imalatımız olan tüm ürünleri burada sergileyeceğiz. Osmanlı Sarayında Helvahane adı verilen tatlı üretim merkezi vardı. Burada yüzlerce çeşit helva ve tatlı tarifi yer alırdı. Biz de bu geleneği yaşatma adına Showroom alanımıza Helvahane adını verdik. Önümüzdeki dönemlerde Helvahane markalı geleneksel ürünler de üretmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.