Skip to content Skip to footer

Siemens yeni deneyim mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı

“Geleceği Merak Edenler”in buluşma noktası

Siemens Ev Aletleri merak duygusuyla geliştirdiği teknolojiler ve alışveriş keyfini, İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtığı yeni deneyim mağazasında bir araya getirdi. Aynı zamanda bir Cafe alanı olan mağaza, kahve severlerin de buluşma noktası olacak.

Konsept mağazalarıyla tüketicilerine zengin ürün çeşitliliği sunan, ürünlerin sahip olduğu yenilikçi teknolojileri deneyimlemelerini sağlayarak farklı ve özel bir alışveriş tecrübesi yaşatan Siemens Ev Aletleri, İstanbul’daki yeni deneyim mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı. Siemens tam otomatik kahve makinelerinin yer aldığı kafesiyle alışveriş keyfini farklı bir boyuta taşıyan 2M Siemens mağazasının açılışına; BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO’su Gökhan Sığın, BHS Gelişen Pazarlar Bucat, Yakın Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı Hakan Sultar, BSH Türkiye Pazarlama Direktörü Burak Destici, Siemens Kıdemli Satış Direktörü Ali Evren Dinç, 2M Bağdat Caddesi Mağaza Sahibi Melda Hekimoğlu, basın ve marka iş ortakları katıldı.

Siemens Ev Aletleri’nin yeni konsept örneklerinin görülebileceği deneyim mağazası, yenilikçi teknolojilerle dolu, heyecan verici Siemens dünyasını tüketicilerle buluşturuyor. Marka stratejisini ‘Geleceği Merak Edenlere’ sloganıyla özetleyen Siemens Ev Aletleri, merak duygusuyla geliştirilen teknolojiler sayesinde üretilen, daha az enerji ve su tüketen, sürdürülebilirliğe katkı sağlayan ürünlerini, 2M Siemens mağazasında bir araya getiriyor. Aynı zamanda bir Cafe alanı bulunan mekan, alışverişe yeni bir boyut kazandırıyor.  Tüketiciler burada Siemens tam otomatik kahve makineleriyle hazırlanan 29 ayrı kahve çeşidini deneyimlerken, mağaza tüm kahveseverler için yeni bir buluşma ve keyif noktasına dönüşüyor.

Siemens studioLine serisi fırınlar, ocaklar, davlumbazlar, bulaşık makineleri, soğutucular ve kahve makinelerinin satışa sunulduğu mağazada, ev aletlerinin mobil cihazlar üzerinden kontrol edilmesini sağlayan Home Connect teknolojisini yakından tanıma fırsatı bulunuyor. Siemens Ev Aletlerinin Home Connect teknolojisine sahip ürünleri ile uygulama üzerinden istediğiniz yerden tek dokunuş ile ev aletlerine uzaktan erişebiliyor. Home Connect uygulaması; kullanıcılarının hayatına mükemmel bir kolaylık ve zamandan tasarruf sağlıyor. Örneğin, iş yerindeyken Siemens ankastre fırınınızı tek bir dokunuşla uzaktan yönetip çalıştırıyor ve eve döndüğünüzde yemeğinizi hazır olarak buluyorsunuz.

Dijital deneyim

Tüm beyaz eşya ürünlerinin detaylı olarak anlatıldığı noktalara sahip olan mağaza, canlı mutfak alanı ile tüketicilerin solo ve ankastre tam otomatik kahve makinelerinin performansını ve teknolojilerini inceleyebilecekleri bir de kahve deneyim alanına sahip.

Müşterilere daha rahat ve keyifli bir alışveriş ortamı sunan dijital kiosklar ise bu deneyim mağazasında tüketiciyle buluşuyor. Mağaza içerisinde ürünlerle ilgili detaylı tüm bilgilere ulaşılmasına olanak tanıyan  kioks ekranlarda, marka kampanya ve film içeriklerine de yer veriliyor. Bu farklı deneyim alanı sayesinde müşteriler ürünlerle ilgili merak ettiği tüm sorulara yanıt buluyor.

Whatsapp üzerinden gerçek zamanlı alışveriş imkanı

Siemens mağazalarında yeni bir hizmet anlayışı; mağazaya gitmeden WhatsApp Business Görüntülü Hizmet Projesi olan fastTrack ise yine bu mağaza müşterilerine özel bir hizmet olarak sunuluyor. WhatsApp üzerinden doğrudan iletişim kurmaya olanak tanıyan fastTrack, benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. fastTrack ile müşteriler bayii ekibiyle gerçek zamanlı olarak görüntülü görüşme yapabiliyor, ürünler hakkında bilgi ediniyor, ürünlerin mağazada bulunan renk seçeneklerini inceleme ve fiyatlandırma hakkında ayrıntılı bilgi alma şansına sahip oluyor.