Skip to content Skip to footer

Şişecam’ın 2022 yılı faaliyet raporu 6 global ödüle layık görüldü

Cam ve kimyasallar sektörlerinin küresel oyuncusu Şişecam, 2022 yılı Faaliyet Raporu ile iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen ve dünyanın prestijli platformlarından biri olan League of American Communications Professionals (LACP) Vision Awards ve “Faaliyet Raporlarının Oscarı” olarak bilinen Annual Report Competition’da (ARC) toplam 6 ödüle layık görüldü.

Cam ve kimyasallar sektörlerinin küresel oyuncusu Şişecam, 2022 yılı Faaliyet Raporu ile uluslararası değerlendirme kuruluşları tarafından ödüllendirilerek başarılarına yenisini ekledi.

2001 yılından bu yana her yıl düzenlenen Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği (League of American Communications Professionals- LACP) tarafından gerçekleştirilen Vision Awards’ta Şişecam, basılı raporuyla Platinum ve Bölgesel Özel Başarı ödülü, dijital raporuyla da kendi kategorisinde Altın ve Bölgesel Başarı ödülü olmak üzere toplam 4 ödülün kazananı oldu. Globalde En İyi 100 listesine ismini yazdıran Şişecam’ın 2022 yılı Faaliyet Raporu, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi için yapılan değerlendirme sonucunda 8’inci sırayı aldı.

LACP jürisi Vision Awards’a başvuran faaliyet raporlarını; ilk izlenim, kapak, pay sahipleri ve yatırımcılar sayfası, anlatım dili, finansal bölümler, yaratıcılık, verilen mesajların netliği ve bilgilere erişim kriterleri doğrultusunda değerlendirdi. Yapılan değerlendirmelerin ardından Şişecam, Holdingler kategorisinde fiziksel raporuyla 100 üzerinden 99 puan almayı başarırken, dijital raporuyla ise 100 üzerinden 98 puan aldı.

Şişecam, bu yıl 37’ncisi düzenlenen Annual Report Competition’da ise Cam Üretimi alanında iki ayrı ödüle layık görüldü. Geleneksel Yıllık Rapor kategorisinde Gümüş Ödül sahibi olurken İnteraktif Faaliyet Raporları kategorisinde ise Bronz Ödül’ün kazananı oldu. Şişecam, 2022 yılı Faaliyet Raporu ile yarışmada her iki kategoride de kendi sektöründe ödül alan tek şirket oldu.

Şişecam yayınladığı faaliyet raporlarıyla 2014 yılından günümüze LACP’den 4 Altın, 1 Platinum, 5 Gümüş, 2 Teknik Başarı, 2 Bölgesel Başarı ödülü kazanırken ARC’den 3 Altın, 1 Onur, 2 Gümüş ve 6 Bronz ödül kazandı.