Skip to content Skip to footer

SMG’nin bahara ve Anneler Günü’ne özel müzikleri mekanınıza enerji katacak!

Yaklaşan seçim sebebiyle hareketli günlerin beklendiği Mayıs ayında, SMG Kurucu Ortağı Gül Gürer Alimgil, “Anneler Günü dolayısıyla da mağazalarda yoğunluk olacak, biz de SMG olarak, özel listelerimizle müşterilerimizin ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Teknoloji ile müziği birleştiren hizmetleriyle, 35 ülkedeki 950’den fazla firmanın 14 bini aşkın noktasında dijital müzik yayını hizmeti veren SMG, işletmeler için özel çözümler sunuyor.
Anneler Günü için alışveriş merkezleri ve mağazalar çeşitli etkinlikler ve kampanyalar düzenliyor. SMG de markalara, başta müzik olmak üzere seslendirme konusunda da ihtiyaçları olan çözümleri sağlamaya devam ediyor.

SMG Müzik Departmanı, Anneler Günü için özel listeler hazırladı. Baharın etkisiyle “easy listening” olarak adlandırılan soft şarkılara ağırlık veriliyor. Yoğunluğun arttığı saatlerde pop müzikler öne çıkarken, akşamüstünden itibaren Latin, Bossa Nova ve Nu Disco tarzında listeler çalmaya başlanıyor. Anneler Günü listelerinde kadın şarkıcılar da dikkat çekiyor.
Anneler Günü için bir alışveriş merkezine gidildiğinde, farklı kampanyalar sunan markalar arasından seçim yapmak zorlaşıyor. İşte bu noktada SMG’nin anonsları devreye giriyor. Markaların kampanya ve etkinliklerini doğrudan iletebileceği anonslar, SMG’nin profesyonel seslendirme sanatçılarından oluşan ekibi tarafından hazırlanıyor. Markaların hazır gönderdiği anonslar da yayına eklenebiliyor. Anonslar, markanın istediği noktada, sıklıkta ve tarihte yayına alınıyor. Birden çok lokasyonu bulunan markalar için, her mağazaya ayrı anons yapılabiliyor. Anons girdiğinde duran müzik yayını ise, anonsun ardından kaldığı yerden devam ediyor.

SMG, Snapmuse Müzik Platformu ile de öne çıkıyor. Snapmuse.com royalty-free müzik platformu, şu anda 200 ülkeden trafik alıyor ve 200 binden fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşmış durumda. Youtuberlar, Influencerlar, prodüksiyon ve reklam firmaları, yönetmenler, firmalar için müziğin kullanılableceği her alanda royalty-free içerikler sağlayan Snapmuse’da projeniz için, istediğiniz tarzda müzik bulmak mümkün. Anneler Günü için yapılacak paylaşımlarda kullanmak üzere, uygun temalı müzikler üye olunarak siteden indirilebilir. Sosyal medyada popüler şarkıların kullanıldığı videolarda telif hakkı sorunu yaşanmaması için “royalty-free” adı verilen telifsiz içeriklerin kullanılması öneriliyor. Snapmuse.com platformu üzerinden üye olunarak, şarkılar indirilip dijital platformlarda kullanılabiliyor. Ayrıca, 30 günlük ücretsiz deneme süresi de bulunuyor. Platformda tüm hakları SMG’de bulunan 11.000’in üzerinde şarkı ve 6.500 SFX bulunuyor. Üyeler için aylık sınırsız şarkı indirme ve izlenme hakkı, Youtube, Facebook, Instagram, Twitch kanallarında %100 korumalı kullanım hakkı, ticari kullanım hakkı, içeriklere reklam alabilme gibi avantajlar sunuluyor.

SMG’nin bahara ve Anneler Günü’ne özel müzikleri mekanınıza enerji katacak! - Perakende.org