Skip to content Skip to footer

Sofia’nın doğa çağrısına Effie’den altın ödül

Var olduğu ilk günden beri doğaya hassasiyetle yaklaşan Sofia, “Hassasiyetimiz Doğaya Mirasımız Yarınlara” kampanyası ile ‘Ev Temizlik ve Bakım Ürünleri’ kategorisinde Altın Effie’nin sahibi oldu!

Lila Kağıt’ın üst segment markası Sofia, yeşil dönüşümün bir parçası olmak için 2022 yılında başlattığı ‘Hassasiyetimiz Doğaya Mirasımız Yarınlara’ kampanyası ile dünyanın en prestijli pazarlama ve reklam yarışması olan Effie Ödülleri’nde altın ödül kazandı.

İklim krizine karşı sürdürülebilir teknolojiler geliştiren sosyal girişim ecording ile iş birliğine gidilen projede, her bir Sofia paketi 1 tohum topuna dönüştü ve tohum topları geleceğimiz için umut oldu.

İnsansız hava araçları ecoDrone teknolojisi ile öncelikle ulaşılması zor olan bölgelere havadan tohum topu atışları gerçekleştirildi ve toplam 3 milyon tohum topu toprakla buluştu.

Projenin tanıtımı için hazırlanan Happy People Project imzalı iletişim kampanyası ile Sofia yüzünü doğaya döndü ve ekosistemin en önemli parçası olan kuşlardan ilham aldı.  Reklam filminde tohum toplarının atıldığı ecoDrone’lar birer kuşa benzetildi. Kimselerin ulaşamadığı tepelere kuşlar gibi uçarak tohum toplarının toprakla buluşturduğunun ve yemyeşil bir gelecek için umut olduğunun mesajını vererek tüketicileri doğa için harekete geçmeye davet etti.

Sofia reklam filmi: https://www.youtube.com/watch?v=mWVA6XLo-F4