Skip to content Skip to footer

Şubat ayında Bilkent Sahne AST’ta tiyatroya doyacaksınız

Bilkent Sahne AST, şubat ayında da birbirinden önemli tiyatro eserlerini sahneye taşıyacak. Kıymetli tiyatro sanatçılarının konuk olacağı sahnede, Şubat ayı da dolu dolu geçecek. 

Bilkent Sahne AST, şubat ayında da perdelerini birbirinden ünlü oyuncular ve çok değerli tiyatro eserleri ile aralıyor.

Tiyatro dolu günler; yönetmenliğini Hakan Emre Ünal’ın yaptığı, Herkes Kocama Benziyor oyunu ile 3 Şubat tarihinde başlıyor. Bir pavyonda tuvaletçilik yapan Ayten’in hayat hikayesinin kendi ağzından aktarılacağı oyunda; Ayten’e başarılı tiyatrocu Pınar Güntürkün hayat veriyor. 

4 ve 18 Şubat tarihlerinde ise Nobel ödüllü İtalyan yazar Dario Fo tarafından yazılmış; Mahir İpek, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek gibi usta oyuncuların kadrosunda yer aldığı, iki perdelik tiyatro oyunu “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’’ Bilkent Sahne AST’ta tiyatro severlerle bir araya geliyor.

Tatavlada Son Dans’a var mısınız?
Kirazlıköy’den Tatavla’ya, Tatavla’dan Kurtuluş’a uzanan adıyla bile dönüşümün merkezlerinden olan bir semtin iki kadın üzerinden hikâyesinin anlatıldığı Tatavlada Son Dans 28 Şubat’ta Bilkent Sahne AST’da olacak. Eleni’ye hayat veren Sumru Yavrucuk’un Rumca şarkısıyla renk kattığı oyunun diğer başrolünde ise Gül karakterine hayat veren Deniz Çakır var.

Güldürürken düşündürüyor
Deniz Fırat Aksoy’un gerçek bir hikâyeden yola çıkarak uyarladığı ve Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği “N’SİN” 5, 10, 17 ve 26 Şubat tarihlerinde tiyatro severlerle yine bir araya gelecek. Oyun, Aziz Nesin’in 4 Temmuz 1965’te Moskova’dan dönüşünde polis tarafından gözaltına alınmasını ve akabinde gelişen olayları mizahi bir dille sahneye aktarıyor. 60 yıl sonra bile değişmeyen düzeni hicveden oyun, tiyatro severleri güldürürken aynı zamanda dün ile bugün arasındaki bağı gözler önüne serecek.

Hangimiz ermiş hangimiz günahkar?
Yönetmenliğini Onur Erbilen’in üstlendiği, oyuncu kadrosunda Cemre Melis Çınar, Burak Demir ve Aziz Çoban yer aldığı “Ermişler ya da Günahkârlar” yeni bir yorum ve iddialı bir metinle 7 Şubat’ta Bilkent Sahne AST’ta yer alacak. Seyircileri bilinç dışındaki örtük yanlarıyla yüzleştirirken; insan doğasının vahşi, saldırgan, suça ve şiddete eğilimli yanlarını cesurca yazılmış metniyle sorgulatan oyun, iddialı ve alışılagelmişin aksine farklı bir reji anlayışıyla seyircisiyle buluşuyor.

Türkan Saylan’a selam olsun
Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği Levent Üzümcü Tiyatrosu oyuncusu Şenay Gürler’in oynadığı “Ben Türkan Saylan” 8 Şubat’ta Bilkent Sahne Ast’ta tiyatro severler ile buluşacak.   Mert Fırat, Berna Laçin, Levent Üzümcü, Uğur Dündar, Ayşe Yüksel ve Yetkin Dikinciler’in dış ses verdikleri oyunla; Cumhuriyetin 100. yılı Türkan Saylan’la selamlanacak.

İşte diğer oyunlar…
11 Şubat’ta Karmakarışık oyunu ile devam eden tiyatro dolu günler; 12 Şubat Pazar günü Filiz Bozok’un uyarlayıp, yönettiği Şeker Portakalı oyunu ile devam edecek. Şeker Portakalı’nı ise sırasıyla 19 Şubat’ta Sanat, 20 Şubat’ta İstibdat Kumpanyası, 27 Şubat’ta Çılgın Dünya oyunları izleyecek…

Biletler biletix.com, bubilet ve Bilkent Sahne AST gişede.

Firma Sayfasina Git 1