Skip to content Skip to footer

Sürdürülebilirliğe Sürat’le devam

Günlük 600 binden fazla adrese ve milyonlarca müşteriye ulaşan Sürat Kargo, Türkiye genelinde hizmet verecek elektrikli araç filosunu genişletti. Yatırım planlarında teknolojik gelişmeler kadar çevreye duyarlılığı da önceliklendirdiklerini vurgulayan Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, “Sektörde ilk olarak uyguladığımız Sıfır Atık Projesi’nin ardından şimdi de elektrikli araçları filomuza dahil ederek, sürdürülebilirlik yaklaşımımızı güçlendiriyoruz” dedi.

İş süreçlerini, çevreye duyarlı, gelecek kuşaklara karşı sorumluluk bilinciyle oluşturan Sürat Kargo, Sıfır Atık Projesi’nden sonra filosuna kattığı elektrikli araçlarla, sürdürülebilirlik konusunda sektörün öncü şirketlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz yıl uygulamaya başlanan Sıfır Atık Projesi’ne 800 şubesi ve 8 bin personeliyle katılım sağlayan Sürat Kargo, elektrikli araçlarıyla çevreye duyarlılık konusunda çalışmalarına devam ediyor.

Faaliyet alanı gereği tüm Türkiye’de günde 600 binden fazla adrese ve milyonlarca müşteriye hizmet verdiklerini belirten Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, çevreci uygulamalarla geleceğe yatırım yaptıklarını belirterek, “İklim değişikliği ve enerji kaynaklarının hızla tüketilmesi, gezegenimizin limitlerini her geçen gün zorluyor. Yaşanabilir bir gelecek için doğal kaynakları verimli kullanmanın ve geri dönüşüme destek olmanın tüm şirketlerin sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz.  Biz de bu sorumluluk bilinci ile odağımıza sürdürebilirliği alarak doğa ile uyumlu bir gelecek yaratmayı ve çevremizi korumayı hedefliyoruz. Dünya çapında lojistik firmaları çevreci bir yapıya geçilmesi için ciddi yatırım yapıyorlar. Sürat Kargo’da da önümüzdeki yıllar içerisinde sürdürülebilirlik çerçevesinde doğa dostu, olabildiğince sıfır karbon emisyonuna yönelik adımlarımızı atmaya devam edeceğiz” dedi.

Yatırım planlarında teknolojik gelişmeler kadar çevreye duyarlılığı da önceliklendirdiklerini vurgulayan Cem Oğuz, “Sıfır Atık projemizi bir zorunluluk olarak görmedik, toplumumuzun her kesimiyle birlikte çevre bilinci oluşturmayı hedefledik. Gönüllü olarak desteklediğimiz bu projede kaynaklarımızı verimli kullanmayı, atıklarımızı ayrıştırarak geri dönüşümle doğayı korumayı, ülkemizde katma değer yaratmayı bir borç olarak görüyoruz. Bu proje bizler için çok önemli. Ulusal kargo firmaları içerisinde sıfır atık projesinin kapsamında sertifikasını alan tek firma biziz. İstanbul içerisinde sektör bağımsız olarak bakıldığında da bu belgeyi alan üçüncü firmayız. Çevreye duyarlı elektrikli araçlarımızla da aynı mesajı veriyoruz diye konuştu.