Skip to content Skip to footer

TAB Gıda üst yönetiminde yeni dönem başlıyor

Türkiye’de doğup global bir şirket olma yolunda hızlı ve güçlü adımlarla ilerleyen TAB Gıda, yeni dönemde çevik bir yönetişim yapısına geçiyor. TAB Gıda’da gerçekleştirilen üst düzey atamalarla Gökhan Asok, Özgür Çetinkaya ve Sinan Ünal Genel Müdürlük görevine atanırken, 19 yıl boyunca şirketin Genel Müdürlük görevini üstlenen Caner Dikici, TFI TAB Gıda Yatırımları ve TAB Gıda yönetim kurullarındaki görevlerine devam edecektir.

Yeni yapılanmada Gökhan Asok, Operasyon, İnsan Kaynakları, İç Denetim, İdari İşler ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür, Özgür Çetinkaya, Finans, Mali İşler, Franchise ve Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür, Sinan Ünal ise çatı şirket TFI TAB Gıda Yatırımları bünyesindeki sorumluklarının yanı sıra, Pazarlama ve Strateji, Paket Servis, Kurumsal Ticari İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapacaktır.

1690790181 G khanAsok Yonetim Kurulu Fotograflari

Gökhan Asok Hakkında:

Farklı sektörlerde çeşitli sorumluluklar üstlendikten sonra, 1995 yılında TAB Gıda’ya yönetici olarak katılan Gökhan Asok, TAB Gıda kariyeri boyunca çeşitli roller üstlenmiştir. Asok, restoran operasyonlarının yönetiminde aktif rol oynayarak Bölge ve Operasyon Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. TAB Gıda’nın İç Denetim Departmanının kurulmasına liderlik eden Asok, uzun yıllar İnsan Kaynakları, İç Denetim, Paket Servis operasyonu ve Çağrı Merkezi işleyişini yönetmiş ve bu alanda yeni uygulamaların geliştirilmesine öncülük etmiştir. Gökhan Asok hem merkez ofis birimlerinin hem de operasyonun yönetim tecrübesini harmanlayarak kapsayıcı bir yönetim anlayışı benimsemiştir. Son olarak Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Asok, Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1690790184 Yonetim Kurulu Fotograflari OzgurCetinkaya

Özgür Çetinkaya Hakkında:

1995 yılında TAB Gıda’da göreve başlayan Özgür Çetinkaya, TAB Gıda bünyesinde çeşitli roller üstlenmiş, 2013-2023 yılları arasında Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bankacılık ve finans sektöründe 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Çetinkaya, aynı zamanda Gıda Perakendecileri Derneği ve Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmektedir. Çetinkaya, 1992 yılında ODTÜ Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi’nde Executive MBA ve Pazarlama İletişimi dallarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış, aynı üniversitede doktora çalışmalarına başlamıştır.

1690790177 Yonetim Kurulu Fotograflari SinanUnal

Sinan Ünal Hakkında:

TFI TAB Gıda Yatırımları’na 2019 yılında CMO olarak katılan Sinan Ünal, Total Oil, The Coca-Cola Company, Coca-Cola İçecek gibi birçok uluslararası şirkette stratejik görevlerde bulunmuştur. Ünal, TFI TAB Gıda Yatırımları’na katılmadan önce Coca-Cola Stratejik Müşteriler ve Yerinde Tüketim Kanalı Direktörü olarak görev yapıyordu. TFI’ya katıldığı günden itibaren çevik, yenilikçi ve şeffaf bir yönetim anlayışı benimseyerek, pazarlama ekibini şirketin strateji üssü olarak konumlandıran Ünal, TFI’nın 360 derece pazarlama faaliyetlerine ve dijital dönüşüm stratejilerine liderlik etmektedir. Saint-Joseph Lisesi’ni takiben, Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Ünal, aynı üniversitede Executive MBA programını tamamlamıştır.