Skip to content Skip to footer

TAMPF, birlik ve beraberliğin 10. yılını kutladı

Organize Perakendenin çatı kuruluşu olan TAMPF, kuruluşunun 10. Yılını Perakende ve Alışveriş Merkezleri sektörlerinin önde gelen isimlerin katıldığı bir davetle kutladı.

Türkiye’de organize perakendenin çatı kuruluşu olan ve bünyesinde; Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), Tescilli Markalar Derneği(TMD),Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) ve Zincir Mağazalar Derneği (ZMD) ‘ni bulunduran ve 2013 yılında kurulan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) 10. Yılını kutladı.

Florya Crowne Plaza Otel’de gerçekleşen davette Federasyonun geçmiş dönem başkanları, Federasyonu oluşturan derneklerin başkanları ve Yönetim kurulları ile sektörün önde gelen isimleri katıldılar. Açılış konuşmasını gerçekleştiren TAMPF Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş; “Federasyonun kuruluş aşamasından bugüne kadar emeği bulunan herkese çok teşekkür ederiz. Federasyonumuzun 10. Yılının Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bu seneye gelmesi de ayrı bir mutluluğumuz oldu. Sektörün birbirinden farklı taraflarının bir çatı altında bulunarak, ortak hareket ederek ülke ekonomimize daha büyük katkılar sunmasını sağlamak oldukça zor bir misyondu. Federasyonumuzun oluşturduğu birlik ve beraberliğin sektörümüze ve ülke ekonomimize çok büyük kazanımlar sağladığını düşünüyoruz. Biz konularımızı aynı çatı altında bazen yüksek sesle konuşup tartışsak dahi sektörümüze ve ülkemize katkıyı ön planda tutarak müşterekte buluşmayı esas edindik. Bundan sonra da bu uyumu, birlik ve beraberliği artırarak korumayı amaçlıyoruz.” dedi.

TAMPF 10. Yıl kutlaması; SAP Global Strateji, İş Geliştirme ve Inovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sammar Farooqi’nin “Perakendenin ve Alışveriş Merkezlerinin Geleceği” Sunumunun ardından, sektör paydaşlarının iyi dileklerini sunması ile son buldu.