Skip to content Skip to footer

TCL, gelişmiş NXTPAPER 3.0 teknolojisini tanıttı

NXTPAPER ile CES 2024 İnovasyon Ödülünü kazanan TCL, burada gelişmiş NXTPAPER 3.0 teknolojisini de duyurdu. TCL NXTPAPER 3.0, keskin görüntüleri, canlı renkleri, derin kontrastı ve doğal hareketi korurken zararlı mavi ışığı yüzde 61’e kadar filtreliyor.

Zengin özelliklere sahip akıllı telefonlar, tabletler ve bağlantılı cihazlarda ekran teknolojisinin öncüsü TCL, ödüllü ekran teknolojisinin en gelişmiş versiyonu olan TCL NXTPAPER 3.0’ı CES 2024’te tanıttı. İnsan gözü için optimize edilen bu üçüncü nesil teknoloji, görsel sağlığı geliştirmek için tasarlanmış çeşitli iyileştirmeler ve etkileyici özellikler paketi içeriyor.

2021’deki tanıtımdan bu yana TCL, akıllı cihazlar ve e-okuyucular arasındaki boşluğu dolduran benzersiz TCL NXTPAPER teknolojisini sürekli olarak geliştirdi ve 2023’te akıllı telefonlarında da kullanmaya başladı. TCL’in ilk olarak Avrupa’da piyasaya sürdüğü ve hala satışı devam eden TCL 40 NXTPAPER akıllı telefonu da Mobil Cihazlar için CES 2024 İnovasyon Ödülü’nü aldı. Bu ödülün de gösterdiği üzere TCL, şimdi daha da ilerlemiş teknolojiyle inovasyonun sınırlarını zorluyor ve teknolojiyi insanileştirme konusunda adımlar atmaya devam ediyor.

TCL Communication CMO’su Stefan Streit yaptığı açıklamada, “TCL olarak, teknolojiyi ilerletmenin sadece daha fazla özellik eklemekle değil, aynı zamanda bu teknolojiyi daha erişilebilir kılmakla ilgili olduğuna inanıyoruz. NXTPAPER’ın başarısı, insan gözü için optimize edilmiş ürünler geliştirmeye odaklanarak teknolojiyi insanileştirme misyonumuzun bir kanıtıdır. TCL NXTPAPER 3.0, önceki cihazların başarısını temel alıyor. 2024 yılında NXTPAPER serisini daha fazla TCL ürün kategorisi ve ekran boyutuna getirerek kullanıcılara daha fazla seçenek sunuyoruz.” dedi.

TCL NXTPAPER 3.0: İnsan gözü için optimize edilmiş teknoloji
Keskin görüntüleri, canlı renkleri, derin kontrastı ve doğal hareketi korurken zararlı mavi ışığı yüzde 61’e kadar filtreleyen başarılı göz bakımı TCL NXTPAPER teknolojisini temel alan TCL NXTPAPER 3.0, bu önemli avantajları sunmaya devam ederken görme ve dokunma duyuları için optimize edilmiş bir dizi özellik de sunuyor. Doğal ışığın “emisyon-yansıma-kırılma” yolunu simüle eden CPL (Dairesel Polarize Işık) ekranın sunulması bu teknolojideki temel yenilik oldu. Bu yenilik, doğal ışıkta kitap okuma deneyimini daha iyi yansıtan, ekranın kâğıt benzeri görünümünü iyileştiren ve ek göz konforu sağlayan görsel bir efekt üretiyor. Bu yeniliği destekleyen TCL NXTPAPER 3.0, tüm senaryolarda titreşimsiz bir izleme deneyimi sağlamak için daha yüksek yenileme hızlarına ve DC karartma teknolojisine de sahip. Ek olarak, RGB sensörüyle desteklenen yeni geliştirilmiş Uyarlanabilir Renk Sıcaklığı özelliği, TCL NXTPAPER ekranın zamana ve ortam ışığına göre en uygun renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlamasına ve sağlamasına olanak tanıyor. Bu da her zaman ve her yerde rahat bir izleme deneyimi anlamına geliyor.

TCL NXTPAPER teknoloji yazılımı, hatırlatmalar yapan ve kullanıcıların daha sağlıklı dijital izleme alışkanlıkları geliştirmelerine destek olan yerleşik bir göz bakım asistanı da içeriyor. Dinlenme hatırlatıcısı, uzun süreli kullanım sırasında molaları teşvik ederek kullanıcıların “20-20-20” kuralını benimsemelerine yardımcı oluyor. Yani göz sağlığı uzmanları tarafından sıklıkla önerilen bir uygulama olan her 20 dakikada 20 saniyelik bir mola ve 20 fit (~6 metre) uzaktaki bir nesneye odaklanma. Bu özellik ayrıca, zayıf aydınlatmayı veya kullanıcının çok yakın olup olmadığını da algılayabiliyor ve hatırlatmalar yapabiliyor. Kullanıcılar sürükleyici bir deneyim için bu özellikleri tek bir tıklamayla kolayca devre dışı bırakabiliyor.

TCL; NXTPAPER 14 Pro tablet, TAB 10 NXTPAPER 5G tablet ve 50 Serisi akıllı telefonlar da dâhil olmak üzere, NXTPAPER 3.0 teknolojisiyle donatılmış çeşitli tablet ve akıllı telefonları bu, CES 2024 vesilesiyle ABD pazarına yönelik cihazlardan başlayarak yılın sonlarında küresel pazarlarda piyasaya sürecek. NXTPAPER 3.0’a sahip TCL cihazları artık farklı görüntüleme senaryoları için optimize edilmiş 3’ü 1 arada UI sunan gelişmiş bir kullanıcı arayüzüne de sahip. Bunlar arasında genel kullanım için sarı renk tonu içermeyen ve varsayılan düşük mavi ışıklı normal görünüm, çizgi roman okuma için düşük kontrastlı Renkli Kâğıt Modu ve estetik açıdan hoş bir e-okuyucu deneyimi sağlayan siyah beyaz Mürekkepli Kâğıt modu yer alıyor.

TCL NXTPAPER 14 Pro: Üstün görsel deneyim ve üstün güç
NXTPAPER 3.0 ile donatılmış ilk tablet olan TCL NXTPAPER 14 Pro*, TCL’in üstün görsel deneyim ve göz konforu konusundaki kararlılığının kanıtı niteliğinde olan bir cihaz olarak dikkat çekiyor. CPL teknolojisi ve DC karartma ile donatılmış geniş 14″ 2.8K ekranı, benzeri görülmemiş bir göz konforu sağlıyor. TCL NXTPAPER 14 Pro, geniş ekranına rağmen ince ve hafif profilini koruyor. MediaTek Dimensity 8020 ve 12 GB RAM ile güçlendirilen TCL NXTPAPER 14 Pro, üretkenlik açısından da tam bir güç merkezi. 12000mAh pil, 33W hızlı şarj ve 256GB ROM ile bu tablet hem işlerinizi hem de eğlenceli aktivitelerinizi destekleyebilir.

* ABD’de satışına başlanacak olan modelin yıl içerisinde Türkiye pazarında da satışa sunulması planlanmaktadır.

TCL TAB 10 NXTPAPER 5G: Üstün bir görüntüleme deneyimi için kusursuz bağlantıyı gelişmiş göz konforuyla birleştiriyor
TCL TAB 10 NXTPAPER 5G*, 10,4″ 2K NXTPAPER ekranı ile en sevdiğiniz içeriklere hayat veriyor. En yeni Android™ 14 ile çalışan ve hızlı sekiz çekirdekli işlemci ve 5G bağlantısıyla donatılmış bu tablet, çoklu görevleri ve video akışlarını sorunsuz bir şekilde sağlıyor. Bu tablet, tüm aile için hareket halindeyken eğlence ve bağlanabilirliği mümkün kılan güçlü, hafif ve şık bir cihaz olarak öne çıkıyor.

* Model, ABD’den başlayarak belirli bölgelere geliyor (EMEA’da mevcut değil).

TCL NXTPAPER ürün yelpazesi genişliyor: TCL 50 Serisi akıllı telefonlarda gelecek modeller
TCL, 2024 yılı içinde NXTPAPER teknolojisini TCL 50 Serisi akıllı telefonlarda, ABD cihazları TCL 50 XL NXTPAPER 5G ve TCL 50 XE NXTPAPER 5G ve daha fazlası dâhil olmak üzere daha geniş bir model yelpazesinde kullanacak.

CES 2024’te duyurulan TCL ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.tcl.com/global/en/ces

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel