Skip to content Skip to footer

TCL’in en iyi oyun televizyonu C745 satışa çıktı

Dünyanın en çok satan ikinci , 98 inç TV kategorisinin lider markası TCL Electronics’in oyuncular için geliştirilmiş, üstün performans ve yüksek yenileme hızı sunan yeni QLED 4K TV’si TCL C745 Bilkom güvencesiyle satışa çıktı.

Etkileyici görüntü yenileme hızı, süper düşük gecikme süresi ve sınıfının en iyi görsel-işitsel performansıyla öne çıkan, TCL’in gelişmiş oyun televizyonu serisi; 55, 65 ve 75 inçlik modelleriyle, Bilkom’un geniş online ve fiziksel satış ağında tüketicilerle buluşuyor.

TCL C745, 144Hz değerindeki VRR yenileme hızıyla, yüksek çözünürlüklü bir oyun deneyimine imza atıyor. Bu özellik, yüksek performanslı oyunlardaki, görüntü kayması ve bulanıklık gibi sorunları tamamen ortadan kaldırıyor.

TCL’in oyun tutkunlarına özel olarak geliştirilen ve oyun görsellerini tüm yönleriyle optimize eden Game Master 2.0 özelliğine sahip C745, oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımak üzere tasarlandı. 144Hz değişken yenileme hızı, kullanıcıya akıcı ve çarpıcı bir oyun performansı vaat ederken, ALLM (Düşük Gecikme Modu), yaklaşık 6 ms’lik gecikme hızıyla, bu akıcılığa katkı sağlıyor. Gölge Geliştirme özelliği ise oyunlardaki birçok önemli detayın gözden kaçmamasını sağlayan bir diğer avantaj.

TCL C745, Dolby Vison IQ ve HDR10+ gibi çoklu HDR formatlarını destekleyerek, neredeyse tüm oyun kaynaklarına uyum sağlayabiliyor. Akıcı ve doğal bir görsel deneyime imza atan AMD FreeSync Premium Pro özelliği ile kullanıcılar, daha önce PC ve konsol oyunlarında karşılaşmadıkları bir akıcılığı da deneyimleyebilecekler.

 Gerçekçi detaylar ve göz alıcı derinlik 

C745, oyun tutkunlarına kendilerini sahada hissettirecek bir görsel deneyim için, optik mikro LED arka ışığın kullanıcılar tarafından kontrol edilmesine de olanak sağlıyor. Cihazın bölgesel karartma özelliği ise oyuncuların ekranın belli bölgelerindeki ışık ve gölge dengesini manuel olarak yapılandırmasına imkan sağlıyor. Bu da kontrast ve renk dengesini en iyi şekilde kuran özelliklerden biri olarak öne çıkıyor.

Daha gerçekçi bir görüntüleme deneyimini sağlamak için geliştirilen AiPQ Processor 3.0 ise görüntü içeriğini tanımlamak ve sınıflandırmak için akıllı algoritmalar kullanıyor. Böylece, parlaklık, kontrast, renk ve çözünürlük gibi dört farklı boyuttaki kalite parametreleri, yapay zeka desteğiyle otomatik olarak ayarlanabiliyor.

TCL C745, HDR 1000nit yüksek parlaklık ve %94 DCI-P3 geniş renk gamı desteğine sahip Dolby Vision özelliği ile sinematik görsellere imza atarken, renk ve parlaklık performansı özelinde de önemli bir fark yaratıyor. Bu da detay ve derinlik arayışındaki oyun tutkunlarına daha gerçekçi bir deneyim vaat ediyor.

Dolby Atmos ile 3D Surround ses deneyimi 

Konu oyun olduğunda, ses deneyimi de en az görsellik kadar önem kazanıyor. TCL C745, Dolby’nin en yüksek ses sertifikasyonuna sahip Dolby Atmos ile en gerçekçi 3D surround ses deneyimini sunuyor. Sadece sol ve sağ kanalların ötesine geçerek, Dolby Atmos ortamında karıştırılan ve yeniden optimize edilen sesler, kullanıcıların kendilerini gerçek anlamda oyunun içinde hissetmelerini sağlıyor.

Bu önemli ses ve görüntü deneyimi, TCL C745’e IMAX Enhanced sertifikası da kazandırdı. Kalibrasyon, çözünürlük, renk, parlaklık, kontrast ve ses performansında en yüksek standartlardan birini temsil eden bu sertifika ile kullanıcılar kendilerini, her yönüyle benzersiz bir oyun atmosferinin içinde bulacaklar.

TCL C745, Bilkom’un yaygın online ve fiziksel satış ağında tüketicilerle buluşmaya başladı.