Skip to content Skip to footer

‘Tek Fiyatlı Dijital Kahve Noktası’ Coffy, 80’inci şubesiyle Eskişehir’de

Pizza Restoranları A.Ş.’nin yaklaşık 28 yıllık deneyimini arkasına alarak ‘Tek Fiyatlı Dijital Kahve Noktası’ konseptiyle 2019 yılında kurulan Coffy, büyüme atağını sürdürüyor. İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Sakarya, İzmir, Adana ve Mersin başta olmak üzere 12 ilde şubeleşerek kısa sürede hızlı bir  gelişim kaydeden marka, 80’inci şubesini Eskişehir’de açtı. Cafe, corner ve konteyner olmak üzere üç farklı konseptle AVM’lerden hastanelere, havalimanlarından metrolara dek farklı lokasyonlara yayılan Coffy, şantiyesi devam eden 20 şubenin daha  faaliyete geçmesiyle 2023 yıl sonunda 20 ilde 100 şubeye ulaşacak.

Yüzde 100 yerli bir marka olarak müşteri deneyimini hızlandıran, özelleştiren ve kolaylaştıran teknolojik alt yapısı, uygun fiyatlı yüksek kaliteli ürünleri ve güçlü franchising sistemi ile kısa zamanda hızlı bir büyüme kaydeden Coffy, 80’inci şubesini Eskişehir’de hizmete açtı. Kolombiya ve Etiyopya menşeli kahve çeşitlerini tek fiyata sunarak kaliteli kahve deneyimini ulaşılabilir hale getiren Coffy; Türkiye’nin ilk lokal ve tek fiyat sistemi ile çalışan dijital kahve markası olarak biliniyor. Uluslararası pazarda yaklaşık bin şubelik deneyimi bulunan Domino’s Pizza Eurasia Group’un projesi olan Coffy, “Bizim Kahvemiz Ucuz Değil, Onlar Pahalı’ sloganıyla kuruluşundan bu yana fiyat/performans dengesini koruyor ve Türk kahve sektöründe yepyeni bir kulvar yaratıyor.

Hızlı, kaliteli, ulaşılabilir dijital kahve noktası

Taze kahvenin yanında günlük olarak hazırlanan tatlılardan oluşan leziz menüsüyle  damaklarda doyurucu izler de bırakan marka, Türkiye’nin en saygın ve bilinir tedarikçileri ile çalışarak şubelerine yüksek standartlardaki hammadde ve malzemeleri sağlamanın yanı sıra ürün çeşitliliğini  sürekli artırıyor ve teknolojisiyle fark yaratıyor.  Online müşteri tabanının son derece gelişmiş olduğu günümüzde dijital araçlarını gün geçtikçe geliştiren Coffy’nin Google Play ya da Apple Store’dan indirilen Coffy App  uygulaması hızlı, vakit kazandıran, kahve sırasında beklemeye son veren “Beklemeden Gel Al” özelliğiyle öne çıkarken, son derece yenilikçi bir uygulama olan Sipariş Takip Ekranları tüketicilerin sipariş konforunu artırıyor. Ayrıca uygulamayı indiren herkese ilk kahvesini hediye olarak sunan Coffy App’e üye olan tüm tüketiciler Coffy ayrıcalıklarından faydalanabiliyor. Ek olarak Coffy App üzerinden sipariş veren tüketiciler her beş kahve siparişinde bir kahve hediye kazanıyor.

2023 yıl sonunda 100, 2028’de 500 şubeye ulaşacak

Eskişehir şubesinin açılışında konuşan Domino’s Pizza Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Bin şubelik deneyime sahip bir Food-Tech şirketi olan Pizza Restoranları A.Ş.’nin markası olan Coffy, Türkiye’nin markası. Yerli ve milli sermayeyle kurulmuş bir marka. Tek fiyatlı dijital kahve noktası konseptiyle Türk kahve sektörüne devrim niteliğinde bir yenilik getiriyor, çok genç olmasına rağmen sektörde ayrışıyor ve sektörü domine edeceğinin ilk sinyallerini veriyor. Şubelerimizi cafe, corner ve konteyner olmak üzere üç farklı yapıda açıyoruz. Güçlü franchising sistemimizin avantajıyla hem franchise hem kurumsal şubelerle büyüme hedeflerimize istikrarlı bir biçimde ilerliyoruz. Hizmet vermeye planladığımız lokasyonlar arasında AVM’ler, plaza-premium ofis binaları, hastaneler, akaryakıt istasyonları hatta toplu taşıma alanları bile var. Eskişehir açılışımızla birlikte toplamda 12 farklı ilde 80 şubemizle hizmetteyiz. 20 adet de işleyen şantiyemiz var. Bu şantiyelerimizin tamamlanmasıyla yıl sonunda 20 ilde olacağız ve yılı 100 şubeyle kapatacağız. Beş yıl içerisinde ise 500 şubeye ulaşarak Türkiye’nin milli kahve zinciri haline geleceğiz ve bir Türk markasının global liderler arasında yer almasını sağlayacağız” dedi.

Girişimcilik ekosistemi franchising fırsatıyla destekleniyor

Açılışta Coffy’nin franchising sistemi hakkında da bilgi veren Saranga, yepyeni başarılara imza atmak isteyen girişimcilerimiz için güçlü bir franchising sistemi kurgulayarak girişimcilik ekosistemine destek verme misyonunu yüklendiklerini ifade etti. Saranga, “Coffy her şeyden önce Türkiye’nin markası olarak girişimcilerimize tamamen yerli bir yatırım alternatifi sunuyor. Bu; sektörde benzeri olmayan marka konsepti ve dükkan tasarım desteğiyle, 36 ay gibi kısa bir süreci kapsayan payback planıyla ve son derece düşük maliyetle büyük bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen girişimcilerimiz ayrıca sektöre satınalma hacmi ile bayisini her zaman en iyi sonuçlarla destekleyen  bir Food-Tech şirketinin parçası olarak adım atma şansına sahip oluyorlar.  Dolayısyla hem milli hamle hem de globalleşme vizyonu doğrultusunda güvenli ve  güçlü bir biçimde ilerleyen  Coffy’nin ortağı olmak girişimcilerimize çok şey vadediyor” açıklamasında bulundu.