Skip to content Skip to footer

Teknosa pazaryerine uluslararası ödül

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa, dünya genelinde işletmelere pazaryeri altyapısı sağlayan unicorn girişim Mirakl tarafından Londra’da düzenlenen Platform Pioneer Summit Dünya Turu Konferansı’nda pazaryeri iş modeliyle ‘Ölçekte Başarı’ ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’de sektörünün ilk teknoloji odaklı pazaryerini hayata geçiren Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor.  B2B ve  B2C işletmeler için pazaryeri platformu sunan Mirakl tarafından dün Londra’da Platform Pioneer Summit World Tour Konferansı gerçekleştirildi. Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin’in de konuşmacı olarak yer aldığı konferansta  pazaryeri platformlarına dair en son trendler ve stratejiler tartışıldı. Konferansın hemen ardından ise uluslarası markaların ödülle buluştuğu Pioneer Awards ödül töreni düzenlendi. Teknosa, dünyanın önde gelen markalarının sıralandığı bu törende pazaryeri iş modeliyle ‘Ölçeklendirme Başarısı’ ödülüne layık görüldü. Şirket adına ödülü konferans kapsamında katılımcılarla pazaryeri dönüşüm yolculuğunu paylaşan Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin, Dijital Ticaret ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emre Kurtoğlu, Kategori Yönetimi ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Cenk Yenginer ve Dijital Ticaret Kanalları Grup Müdürü Tahir Yıldız aldı.

Teknosa, geçtiğimiz yıl Şubat ayında fiziksel mağazaları olan dijital bir platforma dönüşme hedefiyle Türkiye’de kendi sektöründeki ilk pazaryeri iş modelini hayata geçirdi. 2022 şubat ayından bu yana ürün çeşitliliğini yaklaşık 26 kat artırarak 130 bine çıkaran Şirket, online platformunun trafiğini de yaklaşık %50 oranında artırmıştır.