Skip to content Skip to footer

Tepe Kurumsal Çözümler’e AFAD’dan ‘Takdir Ödülü’

İşletmelerin ana faaliyetlerini sürdürebilmeleri için tek bir çatı altında entegre hizmet veren Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Tepe Kurumsal Çözümler’in Tepe Hayat Ekibi, AFAD tarafından ödüle layık görüldü. Tepe Kurumsal Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Savaş Aydın’a ödülü AFAD Başkanı adına AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar takdim etti. Ödülle ilgili konuşan Tepe Kurumsal Çözümler Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, “Tepe Hayat Ekibimiz, afetler gibi zorlu anlarda her zaman vatandaşlarımızın yanında olacaktır” dedi.

Bilkent Holding bünyesinde yer alan ve yüzde 100 yerli sermayeyle kurularak entegre tesis yönetimi kapsamında tüm hizmet ihtiyaçlarına çözüm üreten Tepe Kurumsal Çözümler’in, 2022 yılında hayata geçirdiği Tepe Hayat Ekibi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Takdir Ödülü’ne layık görüldü. Ödül Tepe Kurumsal Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Savaş Aydın’a, AFAD Başkanı adına AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar tarafından takdim edildi. Yaşanabilecek afet ve iklim sorunları karşısında topluma katkı sunabilmek amacıyla, AFAD ve AKUT iş birliğiyle 2022 yılının kasım ayında hayata geçirilen Tepe Hayat Ekibi, 6 Şubat’ta meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak, çok kısa bir sürede bölgelere giderek gönüllü olarak gerek arama-kurtarma gerekse ayni ve nakdi yardımlarda bulundu. AFAD Takdir Ödülü’nün Tepe Hayat Ekibine bu çalışmaları dolayısıyla verildiği açıklandı. Ödül takdimine AFAD Arama Kurtarma Daire Başkanı Recep Şalcı, Tepe Hayat Ekibi Arama Kurtarma Kısmı Denetim Müdürü Günal Mahir Yatağan ve Tepe Hayat Ekibi Psikolojik Destek ve Eğitim Kısmı Eğitim Gelişim Müdürü Gözde Yana da eşlik etti. Tepe Hayat’ın psikolojik danışma ve destek ile ilgili yaptığı çalışmalardan da bahsedilen törende, Tepe Hayat’ın arama kurtarmanın yanı sıra farkındalık yaratmak için psikolojik destek ekibi kurup akredite olacağı belirtildi.

Eğitimlere katılarak AFAD gönüllüsü oldular

Tepe Hayat Ekibi, Tepe Kurumsal Çözümler markalarından Tepe Savunma tarafından, yaşanabilecek afet ve iklim sorunları karşısında topluma katkı sunabilmek amacıyla ve AFAD ve AKUT iş birliğiyle 2022 yılının kasım ayında hayata geçirildi. Ardından Tepe Kurumsal Çözümler markalarında görev alan bütün çalışanların gönüllülük kapsamında projeye dâhil ederek sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan Tepe Savunma, bu kapsamdaki tüm çalışmalarına Tepe Kurumsal Çözümler çatısı altında devam etme kararı aldı. AFAD’ın teorik ve uygulamalı eğitimlerine katılarak sertifika alan Tepe Hayat Ekibi, afet ve acil durum konuları, arama kurtarma, ilkyardım ve farklı afet durumlarının ortaya çıkmasına sebep olabilecek tüm olası afet ve iklim sorunları gibi eğitimleri alarak sertifikalı AFAD gönüllüsü oldular. Oluşabilecek doğal afetlere karşı topluma fayda sağlayabilmek adına Tepe Kurumsal Çözümler personellerinden oluşan Tepe Hayat Ekibi, herhangi bir afet durumunda toplumun can ve mal güvenliği sağlamak adına hazır bulunuyor.

“Tepe Hayat Ekibi her zaman yardıma hazır olacak”

AFAD’dan ödül almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Tepe Kurumsal Çözümler Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, şunları söyledi:

“Tepe Hayat Ekibimizi 2022 yılında hayata geçirdik. 6 Şubat’ta meydana gelen ve ülkemizi derin üzüntüye boğan depremler sonrasında ise ekibimiz, çok kısa bir sürede deprem bölgelerine giderek arama-kurtarma ekiplere yardımcı oldular. Bir kez daha gördük ki afetler gibi acil durumlarda yetişmiş insan gücüne her zaman ihtiyaç var. Umarız ki bir daha bu tarz üzücü olaylar yaşamayız ancak hayatın getireceği her ihtimal göz önünde bulundurulmalı, eğitimli, donanımlı insan gücüne ihtiyaç her zaman olacaktır. Tepe Hayat Ekibimiz, bu zorlu anlarda AFAD gibi kuruluşların da yönlendirmeleriyle vatandaşlarımızın yanında olacaktır. Ekibimize bu ödülü layık gören AFAD’a ve AFAD Başkanı Sayın Okay Memiş’e teşekkürlerimi sunuyorum.”