Skip to content Skip to footer

TFI TAB Gıda yatırımları çin’de bu yıl 200 restoran daha açacak

TFI TAB Gıda Yatırımları Kurucu Ortağı ve CEO’su Korhan Kurdoğlu, Xinmin Evening News’e verdiği röportajda, “10 yıl önce, Burger King markamızla giriş yaptığımız Çin pazarında bugün 150 şehirde 1.400’den fazla restorana ulaştık. TFI olarak, önümüzdeki dönemde Çin pazarında daha fazla büyüyeceğiz. Salgın öncesinde olduğu gibi, buradaki sistemimize yıllık 200 yeni restoran ekleme hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

TFI TAB Gıda Yatırımları, Türkiye ve Çin’deki 3.000’e yakın restoranıyla dünyanın en büyük 4’üncü restoran operatörü olarak büyümeyi sürdürüyor. Pandemi sırasında da Çin pazarına olan güveni devam eden TFI TAB Gıda Yatırımları, Burger King markasıyla faaliyet gösterdiği ülkede sermayesini güçlendirirken gerçekleştirdiği endüstriyel ve ticari değişikliklere ülkedeki yatırımlarını sürdürüyor. Özellikle dijital yatırımlarına hız kazandıran TFI TAB Gıda Yatırımları, bu alanda Çin’de edindiği deneyimi Türkiye’deki operasyonuna da taşıyarak lider olduğu hızlı servis restoran sektöründe öncü adımlar atmayı sürdürüyor.

Kapanmanın sona erdiği altıncı günde Çin’e ziyaret
Uluslararası yolcu uçuşlarıyla ilgili önlemlerinin kaldırılmasının hemen ardından Çin’i ziyaret eden TFI TAB Gıda Yatırımları Kurucu Ortağı ve CEO’su Korhan Kurdoğlu, TFI’nın Çin’deki merkez ofisinde ülkenin en köklü yayınlarından Xinmin Evening News ile özel bir söyleşi yaptı. Kurdoğlu ayrıca TFI TAB Gıda Yatırımları’nın farklı paydaşlarıyla bir araya gelerek gelecek planlarını paylaştı ve Hangzhou şehrindeki Burger King’in yeni projesi “Bulut Mutfak”ın gelişimini yerinde inceledi. Siparişlerin alınması, hazırlanması, kuryeye verilmesi ve teslim edilmesi dahil olmak üzere, tüm hizmet sürecini yakından deneyimledi.

“Yılda 200 restoran açmayı hedefliyoruz”
Çin pazarında Burger King markasıyla faaliyet gösteren TFI TAB Gıda Yatırımları, bu pazardaki istikrarlı büyümesini sürdürüyor. TFI TAB Gıda Yatırımları Kurucu Ortağı ve CEO’su Korhan Kurdoğlu ziyareti sırasında Xinmin Evening News’e verdiği röportajda, ‘’Muazzam nüfusuyla Çin, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi konumunda. 10 yıl önce, Burger King markamızla giriş yaptığımız Çin pazarında bugün 150 şehirde 1.400’den fazla restorana ulaştık. Çin’de olduğu gibi, bizim kültürümüzde de görmek inanmaktır. Ziyaretim esnasında gözlemlediklerime dayanarak, Çin ekonomisinin salgından daha da güçlenerek çıktığını söylemeliyim. Çalışma arkadaşlarımla saha gezileri yaptım ve restoranlarımızda kullanılan yeni sipariş sistemlerini gördüm; yeni Bulut Mutfak uygulamamızı deneyimledim. Çin, teknolojide ve özellikle yapay zeka uygulamalarında çok gelişmiş bir seviyede. Bu teknolojileri ülkemize getirmek için sabırsızlanıyoruz. Çinli dostlarım, ‘doğru zamanda yağan iyi kar, sonraki yılda verimli bir mahsul hasadına işaret eder’ diyor. Biz de TFI olarak, önümüzdeki dönemde Çin pazarında daha fazla hasat alacağız; salgın öncesinde olduğu gibi buradaki sistemimize yıllık 200 yeni restoran ekleme hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Aynı zamanda TÜSİAD ve DEİK’in Türkiye Çin İş Konseyi Başkanlığı görevlerini de sürdüren Korhan Kurdoğlu, yaptığı açıklamada Çin’deki deneyimi Türkiye’ye kazandırarak, diğer Türk işletmelerinin de Çin pazarına girmesine yardımcı olmaya devam edeceklerini dile getirdi. Kurdoğlu, İstanbul ile Şangay arasındaki direkt uçuş tarifelerinin artmasıyla Çin’e daha fazla ziyarette bulunacağını söyledi.