Skip to content Skip to footer

The ONE Awards’tan KFC Türkiye’ye Yılın İtibarlısı ödülü

KFC Türkiye, Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle düzenlenen

The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde sektöründe itibarını en çok artıran marka oldu.

Pazarlama ve iletişim sektörünün en itibarlı ödüllerinden biri olarak kabul edilen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nin 2022 kazananları açıklandı. Akademetre Research and Strategic Planning’in gerçekleştirdiği “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasının sonuçları baz alınarak gerçekleşen ödülde 2022 yılında itibarını en çok artıran markalar belirlendi.

Türkiye’de 12 ilde toplam bin 200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda 70 ayrı kategoride markanın ödüllendirildiği The ONE Awards’ta, KFC Türkiye; Self Servis / Fast Food kategorisinde itibarını en çok artıran marka oldu.

Böyle değerli bir organizasyonda Türkiye temsili oylamalar sonucu ödül almaktan mutluluk duyduklarını belirten KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz, “Türkiye’de en hızlı büyüyen, en sevilen ve en güvenilen hızlı servis restoran markası olma hedefimizde misafirlerimizi stratejimizin kalbine konumlandırıyoruz. Restoran büyümemizle paralel olarak KFC lezzetlerine erişimlerini kolaylaştırmak için dijital yatırımlarımızı yoğun şekilde sürdürüyor, kusursuz bir müşteri deneyimi sunmayı önceliklendiriyoruz. Marka bilinirliğinden güven skoruna, reklam beğenisinden tavsiye skoruna kadar birçok metriğin değerlendirildiği The ONE Awards’ta Türkiye temsili halk jürisi tarafından ödüle layık görülerek bu çalışmalarımızın müşterilerimizde karşılık bulduğunu görmek ayrıca gurur verici” dedi.